Koncert na tarasie CLZ. Pomysł na spędzenie wakacyjnego wieczoru [WIDEO]

2016.08.03 14:41
Projekt Volodia wyrósł z fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego. Wystąpi w piątek (5.08) na tarasie Centrum Zamenhofa. Koncert odbędzie się w ramach cyklu "Piosenki z tekstem".
Koncert na tarasie CLZ. Pomysł na spędzenie wakacyjnego wieczoru [WIDEO]
Fot: materiały zespołu

Sprawcą powołania do życia Projektu Volodia jest Janusz Kasprowicz - muzyk, aranżer, twórca i dyrektor artystyczny pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości W. Wysockiego "Wołodia pod Szczelińcem". Wokalista zaprosił do współpracy przy projekcie muzyków grających na co dzień jazz, rock, flamenco, blues. Pozwoliło to na stworzenie niepowtarzalnego, urozmaiconego materiału muzycznego, w którym klasyka rosyjskiej piosenki poetyckiej brzmi zaskakująco świeżo i nowocześnie. Zespół wystąpi w składzie: Janusz Kasprowicz - wokal, gitara basowa; Bogdan Bińczak - akordeon, winofon, instrumenty perkusyjne; Robert Gawron - banjo, ukulele, gitara flamenco; Kuba Persona - perkusja; Marek Popów - gitara elektryczna.Zapowiada się wieczór spędzony przy nowoczesnych aranżacjach kultowych utworów legendarnego barda Włodzimierza Wysockiego, w nowych wykonaniach.

Koncert odbędzie się 5 sierpnia o godz. 20.00 na tarasie CLZ. Taras jest zadaszony, ale wieczory - nawet letnie - potrafią być dość chłodne, dlatego warto zabrać ze sobą cieplejsze ubrania, a nawet pledy.

Piątkowy występ zakończy wakacyjny cykl "Piosenki z tekstem". To była już szósta edycja koncertów w CLZ. W tym roku letnie wieczory wypełniła mieszanka męskiego grania w poetyckiej oprawie. Na scenie wystąpili dotychczas Michał Łanuszka i Robert Kasprzycki.

Szczegóły: Piosenki z tekstem - koncerty na tarasie CLZ

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1085 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39