Koncert Organka jest wyprzedany. U nas możecie wygrać ostatnie bilety [KONKURS, WIDEO]

2019.03.13 07:07
Organek wystąpi w białostockim klubie Zmiana Klimatu. Koncert odbędzie się w piątek (15.03).
Koncert Organka jest wyprzedany. U nas możecie wygrać ostatnie bilety [KONKURS, WIDEO]
Fot: Maciej Safaryn
Tomasz Organek

Formacja Organek powstała w roku 2013 z inicjatywy jej lidera Tomasza Organka, początkowo jako Power Trio. Rok później do Adama Staszewskiego (bas) oraz Roberta Markiewicza (perkusja) dołączył klawiszowiec Tomasz Lewandowski. Jeszcze tego samego roku grupa wydała swój debiutancki album pt. "Głupi", który przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce, zapewniając zespołowi czołówki list przebojów rozgłośni radiowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Mateusz Trójki 2014, Szczota Offensywy 2014, Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015). W latach 2014-2016 kwartet dał ponad 200 koncertów w Polsce i za granicą, czym zbudował sobie świadomą i wymagającą publiczność, dzięki której album pt. "Głupi" uzyskał status Platynowej Płyty.

W roku 2016 lider formacji Tomasz Organek został zaproszony do pełnienia funkcji dyrektora muzycznego Orkiestry Męskiego Grania 2016.

Drugi krążek zespołu zatytułowany jest "Czarna Madonna". Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu "Głupi", a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. Organek po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX w., ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta.



Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych od siebie stylistyk jak punk czy country. W warstwie tekstowej Organek zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości, czego dowodem jest chociażby utwór tytułowy nowego albumu formacji.

Jesienią 2018 roku grupa wydała suplement do płyty "Czarna Madonna", który zawiera wszystkie piosenki kojarzące się z jej działalnością, co jednocześnie można potraktować jako podsumowanie pięcioletniej działalności oraz wstęp do nowego etapu, który grupa chce zacząć nowym albumem planowanym na jesień 2019 roku.

Białostocki koncert rozpocznie się o godz. 19.00, otwarcie drzwi o godz. 18.00 (godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie).

Bilety już się rozeszły. U nas możecie wygrać ostatnie zaproszenia: Konkurs

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym imprezy.

Zobacz też: Organek w Zmianie Klimatu

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

865 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39