Koncert symfoniczny przy Podleśnej. Wstęp jest wolny

2022.02.24 11:46
W piątek (25.02) koncert da Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina pod dyrekcją międzynarodowej sławy polskiego dyrygenta Pawła Kotli. Wystąpi również znakomity altowiolista Jakub Grabe-Zaremba.
Koncert symfoniczny przy Podleśnej. Wstęp jest wolny
Fot: UMFC
Paweł Kotla

Podczas koncertu ostanie zaprezentowany przepiękny repertuar: Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do opery „Don Giovanni” KV 527, Franz Anton Hoffmeister – Koncert D-dur na altówkę i orkiestrę oraz I Symfonia C-dur op.21 Ludwika van Beethovena.

Paweł Kotla to ceniony już na świecie dyrygent. Dyrygował w Austrii, Azerbejdżanie, Belgii, Białorusi, Brazylii, Czechach, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Mołdawii, Monako, Niemczech, Rosji, Słowacji, Szwecji, Ukrainie i Wielkiej Brytanii, w takich słynnych salach jak Royal Albert Hall, Royal Festival Hall i Barbican Hall w Londynie, Opera Narodowa Ukrainy w Kijowie, Filharmonia Berlińska, Opera Królewska w Madrycie, Berwaldhallen w Sztokholmie, Opera w Sao Paulo i Wielka Sala Filharmonii w Petersburgu. Był pierwszym polskim dyrygentem swojego pokolenia, który wystąpił z jedną z najlepszych orkiestr świata Filharmonią im. Dymitra Szostakowicza w St. Petersburgu. W Polsce występował z niemal wszystkimi polskimi filharmoniami,

Jakub Grabe-Zaremba był udział w renomowanych festiwalach: w roku 2001 Pacific Music Festival w Japonii oraz w latach 2002-2003 UBS Verbier Festival w Szwajcarii, współpracował z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą, m.in.: Tromsø Sinfoniorkester/Norwegia, Orquesta de Euskadi w San Sebastian/Hiszpania, Bilbao Orkestra Sinfonikoa/Hiszpania, Radio-Sinfonieorchester des SWR w Stuttgarcie oraz jako Guest Associate Player w Orchestra Ensemble Kanazawa w Japonii. Od 2008 roku pełni funkcję koncertmistrza grupy altówek Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, jest również wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Orkiestra Symfoniczna UMFC filii w Białymstoku co roku prezentuje w sezonie koncertowym przeważnie 4 programy symfoniczne. Bierze także udział w projektach operowych. Godne odnotowania jest letnie tournée orkiestry po Włoszech, w trakcie którego w międzynarodowej obsadzie wystawiono operę "Nabucco" G. Verdiego. Świetne recenzje zebrały też inscenizacje "Don Giovanniego" W. A. Mozarta o oraz "Flisa" S. Moniuszki. W 2011 r. Zespół wziął udział w realizacji "Wesela Figara" W. A. Mozarta pod dyrekcją Paula Kantschiedera (Austria).

Koncert odbędzie się w piątek o godz. 19:00 w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej 2.

Wstęp jest wolny.

Więcej na temat artystów: Koncert symfoniczny pod dyrekcją dyrygenta Pawła Kotli

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1518 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39