Koncert tylko dla pełnoletnich. Zagra Judy4

2018.03.21 09:52
"The Doors oddaliby pewnie nerkę, byleby tylko zagrać tak jeszcze choć raz", "Tak grałby Lynch, gdyby zamiast reżyserii wybrał rocka" - w ten sposób o Judy4 mówią krytycy. Czy tacy rzeczywiście są? Można przekonać się w Zmianie Klimatu.
Koncert tylko dla pełnoletnich. Zagra Judy4
Fot: Maciej Safaryn

Judy4 powstał w 1998 r. Rok później zespół został laureatem festiwalu muzyki niezależnej "Zgrzyty". Zaraz też zarejestrował materiał, który znalazł się na debiutanckim krążku kapeli. Nagrań dokonano w kinoteatrze "Tęcza" w Warszawie. Realizatorem był Tadeusz Sudnik, który wcześniej współpracował m.in. z Tomaszem Stańko, Dom Um Romao (Wheather Report), Garym Thomasem oraz Helmutem Nadolskim. Album zatytułowano "Judy4", a jego premiera odbyła się w grudniu 1999 r.

Utwory zespołu pojawiły się m.in. na antenie radiowej Trójki, Radiostacji i Radia Kraków. Grupa zaczęła koncertować, przygotowano specjalną oprawę wizualną jej show w postaci slajdów, scenografii i tańca współczesnego.Judy4 gitarą basową, klawiszami, saksofonem, klarnetem, perkusją, gitarą i oczywiście hipnotyzującym wokalem łączy muzykę alternatywną, eksperymentalną, rocka progresywnego i gotyckiego a także muzykę etniczną, elektronikę czy jazz.

Załoga w składzie Herr (CyBoard), Klavdi (SpaceSax), Mirro (DrumKiller), Zed (TransBas), Sobo (DrutSharp) i Van Ostash (KongoBong) zagra w czwartek (22.03) w Zmianie Klimatu. Przedstawi zupełnie nowy materiał.

Początek niepokojącego, psychodelicznego koncertu - uwaga! wyłącznie dla osób pełnoletnich - o godz. 20.00.

Informacje dotyczące biletów:
Judy4 w Zmianie Klimatu

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1557 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39