Koncerty na Dzień św. Patryka, czyli powiew Irlandii w Białymstoku [KONKURS]

2018.03.15 11:49
Grupa The Bumpers w Zmianie Klimatu, a Beltaine w Operze i Filharmonii Podlaskiej - te wydarzenia organizowane są z okazji Dnia św. Patryka. Koncerty odbędą się w sobotę (17.03).
Koncerty na Dzień św. Patryka, czyli powiew Irlandii w Białymstoku [KONKURS]
Fot: materiały organizatora
W sali przy ul. Podleśnej wystąpi Beltaine

The Bumpers to jeden z pierwszych polskich zespołów grających muzykę folk rockową, założony w 1991 roku w Białymstoku. Początkowo sięgał po repertuar o silnych korzeniach irlandzkich, z czasem zaczął tworzyć własne aranżacje polskich utworów tradycyjnych. Inspiracją były takie zespoły jak The Pogues, The Waterboys czy The Ukrainians. The Bumpers z powodzeniem koncertują po dziś dzień. W 2016 roku obchodzili 25-lecie istnienia na scenie muzycznej.

Początek koncertu o godz. 19.00, otwarcie drzwi klubu o godz. 18.00.

Wygraj bilety: Konkurs

Szczegóły: The Bumpers na Św. Patryka w Zmianie Klimatu

Z kolei w sali przy ul. Podleśnej można będzie podziwiać niezwykłe zderzenie muzyki i tańca. Wystąpi bowiem Beltaine - jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny world music. Muzykę Beltaine trudno jednoznacznie zdefiniować. Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Wprawdzie główną inspiracją dla nich zawsze była szeroko pojęta muzyka tradycyjna (world/celtic), muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie. Eksperymentuje i zaciera granice miedzy tradycją, a nowoczesnością.

Grupa powstała w 2002 roku w Katowicach, obecnie Beltaine tworzy 7 muzyków. Grupa wydała 4 albumy studyjne oraz album live będący muzycznym zapisem trasy koncertowej z gościnnym udziałem harfisty Jochena Vogela. Pierwsze trzy studyjne płyty zostały uznane za folkowe wydawnictwa roku w plebiscycie "Wirtualne Gęśle", współorganizowanym przez Polskie Radio.

Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.

Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Szczegóły: Beltaine & Glendalough, Muzyka i Taniec - Na dzień Świętego Patryka

Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniom.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

934 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39