Kończy się proces ws. gwałtu na 13-letniej dziewczynce

2015.08.27 00:00
Przed suwalskim sądem okręgowym dobiega końca proces ojca, brata i matki niepełnosprawnej dziewczynki. Mężczyźni odpowiadają za molestowanie i gwałt, a matka za pomoc.
Kończy się proces ws. gwałtu na 13-letniej dziewczynce
Fot: freeimages.com

Dramat 13-letniej dziewczynki miał miejsce w jednej z miejscowości powiatu suwalskiego. Nastolatka z lekkim upośledzeniem umysłowym we własnym domu miała być gwałcona i molestowana przez swojego 19-letniego brata. Ojciec miał zmuszać 13-latkę do innych czynności seksualnych. Wszystkiemu biernie przyglądała się matka dziewczynki. Cały proceder trwał dwa lata.

Sprawa wyszła na jaw przez przypadek w ośrodku specjalnym, do którego uczęszczała dziewczynka. Zaniepokojeni nauczyciele zawiadomili o dziwnym zachowaniu nastolatki policję. 13-latka dotykała w intymne miejsca swoje koleżanki. Dziewczyna przyznała, że w podobny sposób postępował z nią ojciec.

Obecnie dziewczynka wraz z dwójką rodzeństwa przebywa w domu dziecka. Sąd przesłuchał już wszystkich świadków w sprawie. Za gwałt i molestowanie nieletniej ojcu i bratu grozi nawet 13 lat więzienia. Z kolei matce 12 lat pozbawienia wolności.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1037 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39