Kończy się remont ul. Lipowej. Autobusy wrócą na dawne trasy

2022.10.16 13:40
Po miesięcznych utrudnieniach w ruchu, kierowcy będą mogli znów jeździć przez ul. Lipową. Ponadto na stałe trasy wrócą autobusy linii: 2, 4, 5 i 10.
Kończy się remont ul. Lipowej. Autobusy wrócą na dawne trasy
Fot: Malwina Witkowska

Przez miesiąc kierowcy oraz pasażerowie Białostockiej Komunikacji Miejskiej musieli liczyć się z utrudnieniami drogowymi i objazdami, wynikającymi remontem ul. Lipowej.

12 września rozpoczęły się prace drogowe na odcinku od placu Niepodległości im. Dmowskiego do ul. Grochowej. W październiku prace odbywały się na odcinku od ul. Grochowej do ul. Nowy Świat, gdzie z ruchu został wyłączony pas jezdni do jazdy w kierunku ul. Rynek Kościuszki. Na czas prowadzonych robót obowiązywał objazd ulicami: Grochową, Kalinowskiego, plac Niezależnego Zrzeszenia Studentów, Liniarskiego. Ruch w kierunku wiaduktu w ciągu ul. Dąbrowskiego odbywał się bez zmian.

Z kolei na ul. Grochowej - na odcinku od ul. Kalinowskiego do ul. Lipowej został wyłączony z ruchu pas jezdni do jazdy w kierunku ul. Częstochowskiej. Na czas prowadzonych robót obowiązywał objazd ulicami: Kalinowskiego, Krakowską, Lipową. Ruch w kierunku ul. Kalinowskiego odbywał się bez zmian.

Teraz remont dobiega końca, a białostoczanie nie będą musieli jeździć powyższymi objazdami. Ponadto w związku z zakończeniem prac drogowych na ul. Lipowej na odcinku od ul. ks. Abramowicza do ul. Nowy Świat od poniedziałku (17.10) od godz. 10.00 zostaną przywrócone stałe trasy linii: 2, 4, 5 i 10.

Celem inwestycji była poprawa bezpieczeństwa i komfortu jazdy dla ruchu kołowego na ul. Lipowej i ul. Grochowej.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1413 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39