Konfederacja wystawiła kandydata na prezydenta Białegostoku i radnych do sejmiku

2024.03.03 10:11
Kolejne wyborcze karty odkryte. Tym razem chodzi o kandydatów Konfederacji i Ruchu Bezpartyjni Samorządowcy. Kogo chcą obsadzić na stanowisku włodarza Białegostoku, a kogo w sejmiku?
Konfederacja wystawiła kandydata na prezydenta Białegostoku i radnych do sejmiku
Fot: Rafał Greś / FB

Rafał Greś na prezydenta Białegostoku

Do tej pory poznaliśmy dopiero drugiego - oficjalnego - kandydata na stanowisko Prezydenta Miasta Białegostoku w wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia. Zaprezentował go Krzysztof Bosak, jeden z liderów partii i wicemarszałek. Jak się okazuje, Konfederacja zawiązała wyborcze szyki z Ruchem Bezpartyjni Samorządowcy, więc Rafał Greś jest ich wspólnym kandydatem. Co ciekawe, Greś kandydował w październikowych wyborach parlamentarnych, jednak nie uzyskał mandatu.

- To jest człowiek, który zdecydował się rzucić wyzwanie, wziąć na siebie ciężar tej misji, także budowy list (kandydatów) do Rady Miasta, zrobił to - mówił podczas prezentacji Krzysztof Bosak.

Rafał Greś jest przedsiębiorcą, prowadzi szkółkę szachową. Organizował w pandemii COVID-19 protesty przedsiębiorców. W jego programie znajduje się między innymi: obniżenie lokalnych podatków dla osób indywidualnych i przedsiębiorców, obniżenie firmom podatków od nieruchomości i innych opłat lokalnych, zredukowanie zatrudnienia w administracji publicznej

Kandydaci Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców do sejmiku

Konfedaracja i Bezpartyjni Samorządowcy zaprezentowali także liderów list do sejmiku województwa podlaskiego. Przypomnijmy, że do obsadzenia jest 30 mandatów w czterech okręgach.

Liderami list w poszczególnych okręgach są:
- okręg numer 1 (obejmujący Białystok) - Zbigniew Kasperczuk - Ruch Narodowy, współorganizator marszów dla życia i rodziny, przedsiębiorca, kandydat na senatora w ostatnich wyborach,
- okręg numer 2 (obejmujący Suwałki i powiaty: augustowski, sejneński, suwalski, sokólski i moniecki) - Łukasz Dymko - były kandydat w wyborach parlamentarnych Bezpartyjnych Samorządowców, przedsiębiorca, prawnik,
- okręg numer 3 (obejmujący Łomżę i powiaty: grajewski, kolneński, łomżyński i zambrowski) - Adam Kiełczewski - były kandydat na senatora, były samorządowiec, obecnie prowadzący działalność gospodarczą, muzyk,
- okręg numer 4 (obejmujący powiaty: bielski, siemiatycki, wysokomazowiecki, hajnowski i białostocki) - Stanisław Derehajło - Porozumienie, były wicemarszałek województwa podlaskiego, obecny radny sejmiku, samorządowiec, rolnik.

Jak zauważył Krzysztof Bosak, powyżsi kandydaci stanowią silną drużynę, która ma szansę zawalczyć o cztery mandaty w sejmiku województwa podlaskiego.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

1254 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39