Konferencja w Białowieży

2009.06.26 00:00
28 czerwca - 4 lipca w Białowieży odbędzie się jedna najbardziej prestiżowych konferencji cyklicznie organizowanych przez Uniwersytet w Białymstoku - XXVIII Workshop on Geometric Methods In Physics.

Realizowana jest przez Wydział Matematyki i Informatyki UwB. Konferencja odbywa się od 30 lat. Zdobyła międzynarodową rangę, bywali na niej nobliści. O jej sukcesie zadecydowała obecność światowej rangi naukowców, zajmujących się naukami podstawowymi. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 70 naukowców z 20 krajów z całego świata m.in. takie sławy jak: D. Beltita (Bukareszt), P.Bieliavsky (Louvain), V. Buchstaber (Moskwa/Manchester), F. Magri (Milano). Konferencja jest doskonałą okazją promocji regionu i Uniwersytetu w Białymstoku.

- Naukowcy przyjeżdżający do Białowieży często nie znają się osobiście, a jedynie ze swoich prac. Tutaj mają okazję się spotkać, przedyskutować naukowe kwestie - mówi prof. Anatol Odzijewicz. - Równie ważne jak oficjalne wystąpienia są kuluarowe rozmowy, luźna wymiana poglądów i nowych pomysłów. Często spotkanie w Białowieży owocuje później nawiązaniem trwałej współpracy czy wspólnymi projektami badawczymi.

Materiały pokonferencyjne wydawane były przez wszystkie ważniejsze oficyny zajmujące się publikacjami naukowymi.


964 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39