Koniec procesu byłego wicewojewody podlaskiego

2015.07.16 00:00
Przed łomżyńskim sądem zakończył się proces byłego wicewojewody podlaskiego. Wojciech Dzierzgowski odpowiada m.in. za podanie nieprawdziwych informacji w swoich oświadczeniach majątkowych.
Koniec procesu byłego wicewojewody podlaskiego
Fot: ESD

Były wicewojewoda podlaski nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Twierdził, że zarzuty prokuratorskie mogły mieć miejsce, ale na pewno nie wynikały z chęci popełnienia przestępstwa. Poza tym większość z jego zobowiązań została spłacona, a pozostałe zawsze były regulowane na czas. Dzierzgowski chce uniewinnienia.

Prokuratura domaga się się jednak skazania byłego wicewojewody. Zdaniem oskarżyciela Dzierzgowski, pełniąc swoje stanowisko, powinien był wiedzieć, jakie przepisy regulują dane kwestie. Według prokuratury, Dzierzgowski miał złożyć nierzetelne informacje w latach 2007-2011. Wtedy właśnie ubiegał się o uzyskanie kredytów w wysokości od 10 tys. zł do nawet 135 tys. zł. Dodatkowo Wojciech Dzierzgowski jest oskarżony o wpisanie nieprawdziwych informacji w 9 swoich oświadczeniach majątkowych, nie ujmując w nich poszczególnych kredytów.

Byłemu wicewojewodzie grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności. Wyrok w tej sprawie zapadnie w najbliższych dniach.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1504 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39