Koniec remontów mostów w Zambrowie

2018.12.18 13:20
W ostatnich miesiącach dwa zambrowskie mosty leżące w ciągu drogi krajowej nr 63 przechodziły generalne remonty. Prace zakończyły się w zeszłym tygodniu.
Koniec remontów mostów w Zambrowie
Fot: Marek Wasyluk/GDDKiA
Most na ul. Kościuszki w Zambrowie

Nie będzie już utrudnień w przejechaniu nad rzeką Jabłonką w Zambrowie. W ostatnim czasie oba mosty, którymi można było się nad nią przeprawić, przechodziły kapitalny remont. Na obu, leżących w ciągu drogi krajowej nr 63, w zeszłym tygodniu puszczono ruch. Na ul. Łomżyńskiej - 13 grudnia, na ul. Kościuszki – 15 grudnia.

Remont mostów kosztował w sumie około 8,5 mln. zł. Zadania zrealizowano w ciągu pół roku dla rozebranego i budowanego od nowa mostu na ul. Łomżyńskiej i przez rok na moście remontowanym "pod ruchem", czyli na ul. Kościuszki. Obecnie trwają już tylko prace wykończeniowe i porządkowe

Ze względu na zły stan techniczny na ul. Łomżyńskiej wykonano rozbiórkę istniejącego mostu i wybudowano nowy obiekt, który spełnia warunki przejazdu dla wszystkich pojazdów dopuszczonych do ruchu (ma nośność 50 ton). Ogólna wartość robót wyniosła 5,7 mln. zł.
 
Z kolei przebudowa mostu na ul. Kościuszki polegała na wykonaniu nowego ustroju niosącego i wzmocnieniu podpór. W czasie trwającego ponad rok remontu w tym miejscu stosowano przede wszystkim ruch wahadłowy, teraz nie jest już to potrzebne. W tym wypadku koszt robót wyniósł 2,7 mln zł.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1025 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39