Koniec wakacji. Rośnie zainteresowanie bonem turystycznym

2020.08.28 12:35
Z bonu turystycznego można korzystać już od 1 sierpnia. Wraz z końcem wakacji rośnie zainteresowanie nim, także wśród branży turystycznej. Do tej pory wartość aktywowanych bonów osiągnęła 720 mln zł.
Koniec wakacji. Rośnie zainteresowanie bonem turystycznym
Fot: Pixabay

Rosnące zainteresowanie

Pod koniec wakacji rośnie zainteresowanie bonem turystycznym. Należy jednak pamiętać, że jest on ważny do 31 marca 2022 roku i można nim płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania wszystkich środków.

- ZUS wydał około 840 tys. bonów o łącznej wartości ponad 720 mln zł. W całym kraju beneficjenci wykonali 226 tys. płatności bonami na łączną kwotę ponad 155 mln zł, a do podmiotów turystycznych trafiło już ponad 119 mln zł – informuje Katarzyna Krupicka, rzecznik regionalny ZUS województwa podlaskiego.

Bon turystyczny to wsparcie dla branży turystycznej oraz dla rodzin z dziećmi. Można nim płacić za usługi noclegowe czy imprezy turystyczne. Ważne, aby firma w której beneficjent chce zrealizować bon, znajdowała się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Obecnie figuruje na niej ponad 16,7 tys. podmiotów. Bon nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.

Aktywacja bonu

Na Platformie Usług Elektronicznych ZUS można dokonać aktywacji bonu turystycznego.

- Po aktywacji bonu, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności. Trzeba go podać, kiedy płaci się bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną na terenie Polski. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który jest wysłany SMS-em - dodaje rzeczniczka.

Również na PUE ZUS podmioty turystyczny mogą zarządzać uprawnieniami osób, które będą przyjmować płatności bonem. Znajduje się tam również dostęp do rozliczeń.

Malwina Witkowska
24@bialystokonline.pl

949 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39