Konkursy, kwesty i szkolenia dla wolontariuszy. Ruszają "Pola nadziei"

2013.03.11 00:00
Rusza wiosenna odsłona akcji "Pola nadziei". W ciągu najbliższych miesięcy odbędą się liczne konkursy, warsztaty dla wolontariuszy oraz kwesty.
Konkursy, kwesty i szkolenia dla wolontariuszy. Ruszają "Pola nadziei"
Fot: Fundacja „Pomóż Im”

Akcję "Pola nadziei" już od kilku lat prowadzi fundacja "Pomóż im". Charakterystycznym symbolem akcji stały się żonkile, międzynarodowy symbol nadziei. Kwiaty mają za zadanie przypomnieć nam o chorych i cierpiących, którzy żyją wśród nas. W tym roku „Pola Nadziei” podkreślają, jak ważni powinni być dla nas ludzie z naszego codziennego otoczenia. W związku z tym Fundacja zorganizowała szereg konkursów, m.in. plastyczny, fotograficzny i poetycki. W najbliższy wtorek (12.03) w białostockim WOAK-u zostanie wyświetlony film o tematyce
paliatywno-hospicyjnej, który będzie można zobaczyć w godzinach 10.30 - 13.00. W pokazie będą uczestniczyły białostockie szkoły, a także Janek, który podobnie jak główny bohater, urodził się bez kończyn.

Okazji do niesienia pomocy cierpiącym jest wiele. Poza wsparciem finansowym, możemy zrobić dla chorych o wiele więcej. O sposobach niesienia pomocy będzie można dowiedzieć się dzięki cyklowi warsztatów dla wolontariuszy. Ponadto już w kwietniu w Białymstoku rozpoczną się liczne kwesty.

Łukasz Wiśniewski
24@bialystokonline.pl

1032 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39