Kontenstator rzeczywistości PRL-u bohaterem spotkania w Ratuszu

2011.02.01 00:00
Jerzy Ryszard Zieliński - inspirujący się pop-artem malarz, autor happeningów i tekściarz to jedna z barwniejszych postaci życia artystycznego Warszawy lat 70. XX wieku. Dziś (1.02) będzie bohaterem spotkania w białostockim Ratuszu.
Kontenstator rzeczywistości PRL-u bohaterem spotkania w Ratuszu
Fot: materiały orgaznizatora

"Uprzejmie proszę o uprzywilejowanie mojej osoby w przechodzeniu przez jezdnię. Prośbę swą motywuję tym, że mam krótkie spodnie i mnie denerwują ludzie na pasach, gdy patrzą na mnie i kiwają głowami albo rękami, zależy, co kto ma puste. Nieraz budują sobie całkiem niezłe opowiadania na temat także moich spodni. A one są takie krótkie, że aż szkoda ich [sic!] jeszcze bardziej obcinać. Uważam, że moja prośba jest całkiem słuszna. Jurry."

Ta ironiczna prośba miała być skierowana w okresie głębokiego PRL-u do "Komisariatu Milicji Obywatelskiej w Marymoncie" przez Jerzego Ryszarda Zielińskiego. By dowiedzieć się więcej o tej indywidualności, warto wybrać się na dzisiejszy wykład historyka sztuki, Jana Michalskiego, do białostockiego Ratusza. Początek o godz. 17. Wstęp wolny.

Natomiast jutro (2.02) w Muzeum Historycznym na ul. Warszawskiej dr Jerzy Milewski (IPN) opowie o "Białymstoku w wolnej Polsce".

Więcej:
Wykład w Ratuszu

Wykład dr Jerzego Milewskiego

E.S.

1318 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39