Kontrole na rozpoczęcie roku szkolnego

2010.09.02 00:00
W środę (1.09) od wczesnych godzin porannych policjanci z podlaskiej drogówki prowadzili działania "Trzeźwy poranek". Później swoją uwagę skupili na bezpieczeństwie dzieci dowożonych do szkół.
Kontrole na rozpoczęcie roku szkolnego
Fot: KWP Białystok

Przez dwie godziny na terenie całego województwa policjanci z podlaskiej drogówki prowadzili działania "Trzeźwy poranek". 83 mundurowych skontrolowało trzeźwość ponad 2200 kierowców. W 5 przypadkach okazało się, że zdecydowali się oni wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu (m.in. na ul. Piłsudskiego w Białymstoku gdzie 24-letni kierowca opla miał ponad 0.6 promila).

Natomiast w rejonie 43 podlaskich szkół mundurowi prowadzili kontrole pod kątem prawidłowego przewożenia dzieci i stanu technicznego pojazdów. Po sprawdzeniu 205 samochodów, 74 osoby, w tym kierowców i pieszych, ukarano mandatami. Kierujący zazwyczaj nie zadbali o bezpieczeństwo dowożonych na pierwszy dzień szkoły pociech (najwięcej mandatów wystawiono za przewożenie dzieci bez wymaganych w fotelików). Dodatkowo nadmierna prędkość, niestosowanie się do znaków i sygnalizacji świetlnej, przechodzenie jezdni w miejscach niedozwolonych - wszystko to popełniły osoby dorosłe odwożące lub odprowadzające dzieci do szkoły. Zatrzymano także 5 dowodów rejestracyjnych w związku ze złym stanem technicznym pojazdów.

E.S.
1743 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39