Kontrowersje wokół trzech radnych. Skierowano wnioski o ich zwolnienie

2024.02.26 13:31
Rada Białegostoku i Sejmik Województwa Podlaskiego podejmą wkrótce decyzję w sprawie zwolnienia trzech radnych: Henryka Dębowskiego, Jadwigi Zabielskiej oraz Stanisława Derehajły.
Kontrowersje wokół trzech radnych. Skierowano wnioski o ich zwolnienie
Fot: Materiały medialne

Do biura Rady Miasta oraz podlaskiego sejmiku wpłynęły wnioski o zwolnienie trzech radnych. Decyzja zostanie podjęta drogą głosowania i zależna jest od opinii całego gremium.

Dotychczas jednak zgody na tego typu zwolnienia nie było. Podlascy radni zachowywali solidarność.

Warto przypomnieć, że obecna kadencja samorządu kończy się już 30 kwietnia bieżącego roku. Już 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe, podczas których głosować będziemy nad wyborem nowych radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Decyzja w sprawie zwolnienia trzech radnych zapadnie jeszcze w tym tygodniu

Pierwszy wniosek o zwolnienie dotyczy radnego Białegostoku - Henryka Dębowskiego. Pełni on funkcję zastępcy dyrektora oddziału terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) w naszym mieście.

Kolejny wniosek skierowany został w sprawie radnej sejmiku województwa podlaskiego - Jadwigi Zabielskiej, która jest dyrektorem oddziału terenowego KOWR-u w Białymstoku.

Ostatnie głosowanie dotyczyć będzie zwolnienia z Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej Państwowego Instytutu Badawczego radnego Stanisława Derehajły.

Wnioski o rozwiązanie współpracy skierował dyrektor generalny KOWR-u - Henryk Smolarz.

Głosowanie w sprawie zwolnienia Henryka Dębowskiego odbędzie się już w najbliższy poniedziałek (26 lutego). Radni sejmiku województwa podlaskiego podejmą decyzję w sprawie zwolnienia Jadwigi Zabielskiej oraz Stanisława Derehajły jeszcze w ciągu tego tygodnia.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1238 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39