Korona Kielce - Jagiellonia Białystok [RELACJA LIVE]

2013.10.18 00:00
Dziś Jagiellonia Białystok przegrała na wyjeździe z Koroną Kielce 1:4 (1:1). Jedyną bramką dla podopiecznych trenera Piotra Stokowca zdobył w 37. minucie Dawid Plizga.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 4:1 (1:1). Bramki: Trytko 39, 54, Pylypczuk 60, Kiełb 82 (k) - Plizga 37.

Korona Kielce: 1. Zbigniew Małkowski - 44. Paweł Golański, 17. Pavol Stano, 2. Kamil Sylwestrzak, 7. Tomasz Lisowski - 23. Vanja Marković, 8. Vlastimir Jovanović, 5. Serhij Pylypczuk (83, 20. Maciej Korzym), 29. Paweł Sobolewski, 10. Michał Janota (68, 27. Jacek Kiełb) - 19. Przemysław Trytko (75, 11. Daniel Gołębiewski).

Jagiellonia Białystok: 1. Jakub Słowik - 15. Jakub Tosik, 19. Ugo Ukah, 4. Michał Pazdan, 17. Alexis Norambuena - 20. Maciej Gajos, 14. Adam Dźwigała (72, 27. Mateusz Piątkowski) - 6. Dawid Plizga (78, 33. Krzysztof Baran), 99. Daniel Quintana, 10. Nika Dzalamidze (57, 9. Bekim Balaj) - 16. Jan Pawłowski.

Żółte kartki: Pylypczuk, Marković (Korona) - Dzalamidze, Quintana, Tosik (Jagiellonia).

Czerwona kartka: Słowik (78, za faul, Jagiellonia).

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).

Widzów: 6606.

Pierwsza połowa

1. - Rozpoczynają gospodarze

2. - Trytko strzela sprzed linii pola karnego. Broni Słowik

8 - Małkowski uprzedza przed własnym polem karnym Plizgę

13. - Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska głową uderzał Gajos. Piłka minęła światło bramki

21. - Od dłuższego czasu nic ciekawego nie dzieje się na boisku

29. - Z rzutu wolnego Plizga uderza w mur

30. - PO dośrodkowaniu z lewej strony Trytko był bliski zdobycia gola

31. - Dalamidze ukarany żółtą kartką za faul

32. - Uderzenie z przed pola karnego Jovanovicia. Piłka ląduje na słupku Jagi

35. - Quintana ukarany żółtą kartką za faul

37. - Gol dla Jagiellonii. Świetne podanie z połowy boiska Quintany do Plizgi, który uderzył lekko obok Małkowskiego i piłka wturlała się do bramki

39. - Gol dla Korony. Po dośrodkowaniu z lewej strony do piłki dopada Słowik ale wypuszcza piłkę, którą do bramki pakuje Trytko.

Druga połowa

47. - Niecelny strzał z dystansu Plizgi

54. - Gol dla Korony. Pylypczuk dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, gdzie wbiegający Trytko lekko musnął piłkę co wystarczyło aby pokonać Słowika

55. - Strzał z przed pola Karnego Pawłowskiego. Broni Małkowski

57. - Zmiana w Jagiellonii. Za Dzalamidze wchodzi Balaj

57. - Tosik ukarany żółtą kartką

60. - Gol dla Korony. Po dośrodkowaniu Golańskiego, fatalna postawa defensywy Jagi i Pylypczulk z bliska pokonuje Słowika

63. - Pylypczuk ukarany żółtą kartką za faul na Quintanie

68. - Zmiana w Koronie, Za Janotę wchodzi Kiełb

71. - Golański był bliski przelobowania Słowika

72. - Zmiana w Jagiellonii. Piątkowski wchodzi za Dźwigałę

75. - Zmiana w Koronie. Za Trytkę wchodzi Gołębiewski

78. - Czerwona kartka dla Słowika za faul w polu karnym i rzut karny dla Korony. Za Plizgę wchodzi Baran