Koronawirus ich nie powstrzyma. Biegacze znowu w akcji

2020.06.13 12:05
W sobotę (13 czerwca) wystartowała kolejna edycja sztafety Electrum Ekiden. Tym razem nazywa się ona jednak Electrum Ekiden Virtual.
Koronawirus ich nie powstrzyma. Biegacze znowu w akcji
Fot: Grzegorz Chuczun

Co roku w czerwcu, na białostockim stadionie lekkoatletycznym i w jego okolicach, ma miejsce impreza Electrum Ekiden, która za cel stawia sobie wsparcie finansowe Fundacji "Pomóż Im" Hospicjum dla Dzieci. Tym razem organizacja klasycznych zawodów z wiadomych przyczyn nie jest możliwa, ale nie oznacza to, że potrzebujące osoby mają z tego powodu cierpieć. Stąd też w głowach twórców zmagań zrodził się pomysł, by przeprowadzić rywalizację wirtualną.

- Pandemia nie przeszkodzi nam w czynieniu dobra. Właśnie to chcemy Wam zaproponować. Wystartujcie z nami w wirtualnej sztafecie, z której część opłat z pakietu startowego przekażemy na rzecz Hospicjum dla Dzieci. Dokładnie 50 zł z każdego pakietu. Jednym słowem zapraszamy Was do Electrum Ekiden Virtual - czytamy w komunikacie organizatora, czyli Fundacji Białystok Biega.

Zasady udziału są bardzo proste. Po zebraniu 6-osobowej drużyny należy dokonać rejestracji, po czym wszyscy zawodnicy danego teamu muszą w ciągu jednego dnia przebiec łącznie dystans maratonu (7,2 km + 10 km + 10 km + 5 km + 5 km + 5 km). Warto zaznaczyć, że rywalizować można w dowolnym miejscu. Mało tego, każdy przedstawiciel zespołu ma nawet prawo swoją część trasy pokonać w innym zakątku kraju. Zgadzać się musi jedynie data, która powinna być u wszystkich jednakowa.

Sztafeta Electrum Ekiden organizowana jest od 2015 r. W ciągu 5 edycji wydarzenia udało się zebrać na rzecz Fundacji "Pomóż Im" aż 130 tys. zł.

W Electrum Ekiden Virtual można wziąć udział od 13 czerwca do 28 czerwca. Biegacze na pomoc mają więc zatem ponad dwa tygodnie.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1260 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39