Koronawirus w drużynie rywali. Sparing Jagiellonii odwołany

2020.08.02 11:31
Mecz kontrolny pomiędzy Wisłą Płock a Jagiellonią Białystok się nie odbędzie. Wszystko przez to, że u jednego z zawodników Nafciarzy test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny.
Koronawirus w drużynie rywali. Sparing Jagiellonii odwołany
Fot: Grzegorz Chuczun

W sobotę (1.08) Jagiellonia Białystok rozpoczęła letni obóz przygotowawczy w Uniejowie. Jednym z najważniejszych punktów zgrupowania miał być sparing z Wisłą Płock. Zaplanowany na przyszłą sobotę (8.08) mecz się jednak nie odbędzie, ponieważ jeden z piłkarzy drużyny przeciwnej zachorował na COVID-19. Z tego powodu ekipa Nafciarzy odwołała swój obóz, a Duma Podlasia musi szukać innego sparingpartnera. Na razie nie wiadomo czy białostoczanom uda się znaleźć zastępstwo. Jeżeli nie, to klub z północno-wschodniej Polski przed pierwszym oficjalnym starciem w nowym sezonie stoczy tylko jeden mecz kontrolny - ten ze Zniczem Pruszków, który ma dojść do skutku już w najbliższą środę (5.08).

Na obóz w Uniejowie nowy trener Jagiellonii, a więc Bogdaj Zając, zabrał 29 piłkarzy. W autokarze udającym się na zgrupowanie nie zabrakło młodzieżowców. Mowa tu m.in. o Bartłomieju Maliszewskim z rezerw Jagi czy Oliwierze Wojciechowskim z zespołu juniorów. Z drużyną trenuje ponadto Dominik Frelek. 18-latek w ostatnim czasie reprezentował barwy Olimpii Grudziądz, ale już kiedyś był on zawodnikiem Dumy Podlasia. W sezonie 2018/2019 Frelek występował z "Jotką" na piersi, tocząc boje w Centralnej Lidze Juniorów.

Pełna kadra Jagiellonii Białystok na obóz w Uniejowie wygląda następująco:

- bramkarze: Damian Węglarz, Xavier Dziekoński, Bartłomiej Maliszewski, Pavels Steinbors,

- obrońcy: Andrej Kadlec, Paweł Olszewski, Zoran Arsenić, Dawid Szymonowicz, Ivan Runje, Bogdan Tiru, Bartłomiej Wdowik, Bodvar Bodvarsson, Błażej Augustyn,

- pomocnicy i napastnicy: Taras Romanczuk, Ariel Borysiuk, Martin Pospisil, Karol Struski, Dominik Frelek, Oliwier Wojciechowski, Maciej Makuszewski, Tomas Prikryl, Bartosz Bida, Juan Camara, Przemysław Mystkowski, Jesus Imaz, Krzysztof Toporkiewicz, Jakov Puljić, Maciej Bortniczuk, Maciej Mas,

- sztab szkoleniowy: Bogdan Zając (I trener), Rafał Grzyb (II trener), Gerard Juszczak (asystent trenera), Jarosław Tkocz (trener bramkarzy), Stanisław Gadziński (trener przygotowania motorycznego), Piotr Zinkiewicz (trener przygotowania fizycznego), Arkadiusz Szczęsny (kierownik drużyny) Jarosław Ołdakowski (fizjoterapeuta), Marcin Piechowski (fizjoterapeuta).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1125 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39