Koronawirus w służbie więziennej. Ci, co wyzdrowieli, oddali osocze

2020.12.07 16:29
Ruszyła ogólnopolska akcja oddawania krwi i osocza przez stróżów bezpieczeństwa Służby Więziennej. Do ratującej życie inicjatywy dołączyło około 100 funkcjonariuszy białostockiego okręgu SW.
Koronawirus w służbie więziennej. Ci, co wyzdrowieli, oddali osocze
Fot: Podlaska Służba Więzienna
Funkcjonariuszka oddająca krew

– Akcja oddawania krwi w naszych jednostkach to już stały element służby. Mamy jednostki, które regularnie co kilka miesięcy odwiedzają krwiobusy. W przypadku akcji organizowanych centralnie odzew wśród naszych koleżanek i kolegów jest szczególny. Szczególny jest czas oraz potrzeby chorych i placówek służby zdrowia – mówi wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, który objął patronat nad akcją.

Około 70 pracowników SW oddało potrzebującym swoją krew, a 25 funkcjonariuszy którzy pokonali już COVID-19 podzielili się z chorymi szczególnie cennym w tym czasie osoczem.

Z racji dużego zainteresowania przedsięwzięciem zaplanowane są już działania w punktach krwiodawstwa, które potrwają aż do okresu Świąt Bożego Narodzenia. Każdego dnia do akcji dołączają kolejni funkcjonariusze – w okręgu białostockiej Służby Więziennej służbę pełni około 1300 stróżów bezpieczeństwa, dlatego okres trwania inicjatywy może się wydłużyć.
Około 70 z nich odda krew, a 25 funkcjonariuszy którzy pokonali już COVID-19 odda szczególnie cenne w tym czasie osocze.

Joanna Kosiorek
24@bialystokonline.pl

842 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39