Koszykarze spisali się na medal. Wygrane Żubrów i Tura

2017.01.22 20:12
20. kolejka koszykarskiej II ligi okazała się bardzo szczęśliwa dla podlaskich klubów. Swój mecz wygrały zarówno białostockie Żubry, jak i Tur Basket Bielsk Podlaski.
Fot: pixabay.com

Zdecydowanie trudniejsze zadanie mieli koszykarze z Bielska Podlaskiego, którzy mierzyli się na wyjeździe z KS Shmoolky Warszawa. Choć podopieczni Kamila Zakrzewskiego dobrze weszli w mecz i wygrali dwie pierwsze kwarty, to w trzeciej odsłonie spotkania złapał ich mały kryzys. Gospodarze zbliżyli się do Tura na 3 punkty i przed rozpoczęciem czwartej kwarty losy meczu wciąż były nierozstrzygnięte. Na szczęście ostatnia faza starcia odbyła się pod zdecydowane dyktando zespołu z Podlasia. Tur wygrał ją aż 28:17 i w całym spotkaniu zwyciężył pewnie, bo 86:72. Dla ekipy z Bielska-Podlaskiego była to 12. wygrana w sezonie.

Łatwiejszą przeprawę miały białostockie Żubry, które we własnej hali podejmowały TBV Start Lublin. O lekceważeniu rywala mowy być jednak nie mogło, gdyż zawodnicy z Białegostoku doskonale pamiętali, że z przeciwnikiem tym już raz w obecnych rozgrywkach niespodziewanie przegrali.

Żubry mecz z TBV zaczęły więc bardzo agresywnie. Podlasianie imponowali skutecznością, co zaowocowało wygraniem pierwszej kwarty 36:16. W kolejnych fragmentach spotkania gospodarze systematycznie powiększali swoją przewagę, dzięki czemu na czwartą kwartę wychodzili z przewagą 32 punktów. Wprawdzie w końcówce starcia w szeregi drużyny Jakuba Jakubca wkradło się rozluźnienie, ale i tak Żubry potyczkę z TBV Start Lublin wygrały zdecydowanie, bo 87:62.

Po 20 seriach gier Żubry zajmują w tabeli II ligi miejsce 8., Tur Basket Bielsk Podlaski jest 6.

Po koszykarskim maratonie – w ciągu 7 dni rozegrane zostały 3 kolejki – teraz zawodników obu ekip czeka kilka dni przerwy, gdyż następne mecze odbędą się dopiero w sobotę (28.01). Podopieczni Jakuba Jakubca zagrają wtedy u siebie z AZS-em UMCS Lublin, natomiast koszykarze z Bielska Podlaskiego – także we własnej hali – podejmą Sokoła Ostrów Mazowiecka.

KS Shmoolky Warszawa – Tur Basket Bielsk Podlaski 72:86 (17:22, 12:14, 26:22, 17:28)
Tur Basket Bielsk Podlaski: S. Kus (7 pkt), E. Zielinko (21 pkt), Mateusz Bębeniec (14 pkt), Maciej Bębeniec (2 pkt), Ł. Kuczyński (10 pkt), K. Jóźwiuk (9 pkt), P. Bajtus (6 pkt), Ł. Kiluk (3 pkt), T. Pisarczyk (14 pkt)

Żubry Leo-Sped Białystok – TBV Start Lublin 87:62 (36:16, 23:16, 16:11, 12:19)
Żubry Leo-Sped Białystok: M. Bombrych (15 pkt), M. Monach (0 pkt), A. Zabielski (4 pkt), K. Kalinowski (5 pkt), Ł. Małyszko (1 pkt), P. Andruk (9 pkt), A. Sulima Dolina (2 pkt), M. Zdrodowski (5 pkt), P. Rećko (6 pkt), D. Kamiński (7 pkt), K. Łotowski (15 pkt), P. Borowik (18 pkt)