Koszykówka. Wielkie emocje w meczach z udziałem podlaskich drużyn

2023.01.15 20:05
W 17. kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) tylko Żubrom udało się zwyciężyć. Białostoczanie pokonali w delegacji Legion Legionowo, natomiast Tur swój wyjazdowy mecz z Kolejarzem Basket Radom przegrał.
Fot: Maciej Safaryn

Żubry Chorten Białystok odniosły ważne zwycięstwo w kontekście walki o czołowe miejsca w tabeli. Rogaty zespół pokonał w niedzielę (15.01) Legion Legionowo, dzięki czemu podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego zrównali się punktami z Turem Basket Bielsk Podlaski.

Żubry dobrze weszły w wyjazdową rywalizację, gdyż ekipa z północno-wschodniej Polski w połowie pojedynku prowadziła różnicą 10 oczek, ale później przeciwnicy potrafili się odgryzać, dlatego emocji do końca starcia nie brakowało. Ostatecznie Żubry nie dały jednak wydrzeć sobie zwycięstwa. Białostoczanie wygrali w Legionowie 90:82, a najlepszymi zawodnikami podlaskiej drużyny byli Arkadiusz Zabielski (20 punktów i 19 zbiórek) oraz Patryk Milewski (20 punktów w 15 minut).

W 17. serii zmagań potknął się za to Tur. Koszykarze trenowani przez Piotra Bakuna po bardzo wyrównanym boju minimalnie przegrali z Kolejarzem Basket Radom. Jeszcze niespełna 2 minuty przed końcem starcia to zespół z Bielska Podlaskiego miał korzystny wynik (89:88), lecz po ostatniej syrenie z triumfu cieszyli się gospodarze. Kolejarz zwyciężył z Turem 97:95.

W następnej kolejce Żubry zagrają u siebie z Isetią WMSS, a bielszczanie zmierzą się we własnej hali ze Zniczem Basket Pruszków.

15. Lublinianka Basketball Lublin 15 17 2-15

KS Legion Legionowo - Żubry Chorten Białystok 82:90 (20:23, 19:26, 20:16, 23:25)
Żubry Chorten Białystok: Daniel Kamiński (0 pkt), Michał Bombrych (18 pkt), Patryk Milewski (20 pkt), Arkadiusz Zabielski (20 pkt), Andrzej Misiewicz (6 pkt), Mariusz Rapucha (6 pkt), Mateusz Niewiński (6 pkt), Szymon Jaworski (14 pkt)

Kolejarz Basket Radom - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 07:95 (22:26, 23:23, 23:23, 29:23)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Piotr Bobka (0 pkt), Bartłomiej Wróblewski (18 pkt), Jakub Grigoruk (0 pkt), Łukasz Kuczyński (27 pkt), Szymon Urbański (0 pkt), Mikołaj Krakowiak (0 pkt), Wojciech Jakubiak (25 pkt), Aaron Weres (10 pkt), Marcin Marczuk (4 pkt), Pavel Karasevich (11 pkt)