Koszykówka. Żubry zaliczyły wpadkę, a Tur zainkasował 2 punkty [ZDJĘCIA]

2020.02.23 11:55
W 23. kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) oba podlaskie kluby występujące na tym szczeblu rozgrywkowym stoczyły starcia domowe. Zwycięstwo odnieśli jednak tylko gracze Tura, którzy pokonali AZS UJK Kielce.

Żubry Białystok, mimo bycia faworytem, nie sięgnęły w sobotę (22.02) po komplet oczek. O niekorzystnym wyniku końcowym w starciu z ŁKS-em AZS UŁ SG Łódź zadecydowała przede wszystkim słaba kwarta numer 2, którą to białostoczanie przegrali różnicą aż 21 punktów. W drużynie gości najwięcej problemów podopiecznym Krzysztofa Kalinowskiego sprawiał duet Bartłomiej Bartoszewicz, Kacper Dominiak. Wspomniana dwójka zdobyła dla swego zespołu aż 54 oczka. Choć w drugiej części starcia koszykarze Żubrów zaprezentowali się już lepiej, to strat poniesionych między 11. a 20. minutą spotkania białostoczanom odrobić się nie udało i sobotni pojedynek zakończył się triumfem przyjezdnych w stosunku 106:90.

Zgodnie z planem po domowe zwycięstwo sięgnęli natomiast zawodnicy Tura, którzy we własnej hali podejmowali AZS UJK Kielce, aczkolwiek należy zaznaczyć, że łatwo ono nie przyszło. Ekipa z województwa świętokrzyskiego postawiła bowiem gospodarzom twarde warunki i przed rozpoczęciem ostatniej kwarty wynik rywalizacji wciąż był sprawą otwartą. Dopiero finałowa faza meczu, w której Tur był już wyraźnie lepszy, pozwoliła Podlasianom odskoczyć od przeciwników na większy dystans punktowy, co poskutkowało tym, że spotkanie zakończyło się wygraną Tura w rozmiarach 98:81. Najwięcej oczek dla gospodarzy, bo aż 27, zdobył niezawodny Łukasz Kuczyński.

W kolejnej serii zmagań Żubry zagrają w delegacji z MKS-em Ochota Warszawa, zaś drużyna z Bielska Podlaskiego, również na wyjeździe, zmierzy się ze znajdującym się w czubie tabeli zespołem HydroTruck Sky Tattoo II Radom.

13. ZKS Stal Stalowa Wola 21 21 0-21

Żubry Białystok - ŁKS AZS UŁ SG Łódź 90:106 (28:29, 14:35, 27:23, 21:19)
Żubry Białystok: Filip Nieroda (0 pkt), Daniel Kamiński (0 pkt), Arkadiusz Zabielski (22 pkt), Patryk Wydra (15 pkt), Patryk Andruk (7 pkt), Michał Wielechowski (12 pkt), Andrzej Misiewicz (16 pkt), Maciej Parszewski (18 pkt), Maciej Bębeniec (0 pkt)

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - AZS UJK Kielce 98:81 (32:31, 21:19, 20:18, 25:13)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Jakub Nieściór (0 pkt), Sebastian Sawicki (0 pkt), Mateusz Bębeniec (3 pkt), Bartłomiej Wróblewski (12 pkt), Łukasz Kuczyński (27 pkt), Rafał Król (18 pkt), Tomasz Pisarczyk (7 pkt), Patryk Milewski (5 pkt), Aaron Weres (9 pkt), Paweł Lewandowski (17 pkt)