Białystok Online

Aktualności

Krwiodawcy otrzymają sadzonki. To kolejna edycja popularnej akcji

2025.04.16 14:00
Krwiodawcy otrzymają sadzonki. To kolejna edycja popularnej akcji
Fot: Pexels / Anna Shvets

"Sadzonka dla życia" to kolejna edycja akcji w ramach współpracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Już w czwartek (17 kwietnia) ponad 300 sadzonek drzew i krzewów otrzymają krwiodawcy od leśników w ramach akcji "Sadzonka dla życia", w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, przy ul. M.Skłodowskiej- Curie 23.

Celem akcji jest promocja idei honorowego krwiodawstwa. Przekazane sadzonki  będą wyrazem podziękowania krwiodawcom za gotowość do dzielenia się tym bezcennym darem życia, którego nie można zdobyć w żaden inny sposób, jak tylko dzięki hojności drugiego człowieka.

Spotkanie w RCKIK w Białymstoku będzie nie tylko okazją do podzielenia się krwią, otrzymania darmowego drzewka, ale także okazją do rozmów z leśnikami na temat lasów i ich funkcji: gospodarczych, społecznych i ochronnych.

- Sadzonka to nie tylko młode drzewo – to symbol życia, wzrostu i nadziei. Sadzonki, które otrzymają ludzie o hojnych sercach, pochodzą ze szkółki leśnej Nadleśnictwa Bielsk w Bielsku Podlaskim - mówią organizatorzy akcji.

MZ

MZ

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas