Ksiądz Andrzej Dębski zawieszony w wykonywaniu zadań. Dlaczego?

2022.07.16 11:36
Ksiądz Andrzej Dębski został zawieszony w wykonywaniu powierzonych mu zadań w archidiecezji białostockiej po tym, jak ukazał się artykuł w lokalnym wydaniu Gazety Wyborczej, który mówi o obscenicznych wiadomościach, jakie ksiądz wysyłał internautce.
Ksiądz Andrzej  Dębski zawieszony w wykonywaniu zadań. Dlaczego?

Artykuł w dzienniku ukazał się w sobotę (16.07). Pojawiają się w nim wiadomości, jakie ksiądz Andrzej Dębski wysyłał poprzez komunikator internetowy kobiecie o imieniu Ola. Treść ich jest obsceniczna i skandaliczna.

Ksiądz Andrzej Dębski jest znany w regionie. Jest dyrektorem biura prasowego, archidiecezjalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych, wykładowcą Wyższego Seminarium Duchownego, kapelanem klubu Sportowego Jagiellonia Białystok i wydawcą katolickiego magazynu "Pod Twoją obronę" w TVP3 Białystok.

Jak podaje Gazeta Wyborcza Dębski nie zaprzecza całej sprawie.

Biuro Prasowe Archidiecezji Białostockiej wydało komunikat: Kuria Metropolitalna Białostocka informuje, że w związku z ukazaniem się informacji medialnych dotyczących ks. Andrzeja Dębskiego, decyzją abp. Józefa Guzdka, metropolity białostockiego, został on natychmiast zawieszony w wykonywaniu powierzonych mu zadań w archidiecezji białostockiej.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1142 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39