Ksiądz podejrzany o gwałt wpłacił poręczenie i został wypuszczony

2018.02.26 10:37, Aktualizacja: 2018.02.26 14:07
Młody ksiądz z zarzutem trzykrotnego gwałtu na małoletniej po spędzeniu około 2 miesięcy w areszcie, wyszedł na wolność. Wpłacił poręczenie majątkowe w wysokości 20 tys. zł, ma zakaz opuszczania kraju oraz zbliżania się do pokrzywdzonej.
Ksiądz podejrzany o gwałt wpłacił poręczenie i został wypuszczony
Fot: pixabay.com

Wracamy do sprawy 28-letniego księdza, na którym ciąży zarzut trzykrotnego gwałtu na nieletniej. Teraz przebywa on w klasztorze (więcej: Ksiądz oskarżony o gwałt na nieletniej przebywa w klasztorze. Przyznał się tylko częściowo).

Natomiast – jak podaje prokuratura – wcześniej był tymczasowo aresztowany (od listopada 2017 r. do 18 stycznia). I to właśnie w połowie stycznia Sąd Okręgowy w Ostrołęce zdecydował, że zamienia mężczyźnie areszt na poręczenie majątkowe w wysokości 20 tys. zł, zakaz opuszczania kraju i zbliżania się do dziewczynki (do 100 m), która znajduje się pod opieką psychologa. Marcin Ł. został objęty również dozorem policji.

- Prokuratura zrobiła wszystko, żeby jak najlepiej ustalić szczegóły zdarzenia. Postępowanie przygotowawcze toczyło się niezależnie od postępowania kościelnego – mówi Elżbieta Edyta Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

AKTUALIZACJA

- Sprawa niewątpliwie trafi niezwłocznie na wokandę i termin rozprawy wyznaczony będzie najszybciej, jak to będzie możliwe. Należy się spodziewać, z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, że sprawa będzie toczyła się z wyłączeniem jawności - z uwagi na dobro małoletniej pokrzywdzonej oraz materię sprawy - i udział osób postronnych na rozprawie będzie niemożliwy - informuje Wiesław Żywolewski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Białymstoku.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1193 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39