Książka za złotówkę i nagrody dla czytających. Zbliża się Narodowe Czytanie 2020

2020.09.01 07:45
W sobotę (5 września) po raz dziewiąty, w całej Polsce, odbędzie się akcja Narodowe Czytanie. Podlascy czytelnicy spotkają się w Supraślu.
Książka za złotówkę i nagrody dla czytających. Zbliża się Narodowe Czytanie 2020
Fot: pixabay.com

Podczas akcji, która rozpocznie się o godz. 16.00 przedstawiciele władz samorządowych, świata kultury, mieszkańcy Supraśla oraz województwa podlaskiego wspólnie przeczytają fragmenty "Balladyny" Juliusza Słowackiego.

Jedną z dodatkowych atrakcji będzie kiermasz książek za złotówkę. Miłośnicy literatury będą mogli wybrać coś dla siebie spośród ok. 1000 książek, wycofanych z biblioteki oraz tzw. dubletów.

W tym roku środki, pochodzące z kiermaszu zostaną przeznaczone na zakup książek dla mieszkańców Domu Matki i Dziecka Nazaret w Supraślu, prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Na osoby, które zgłoszą się do czytania fragmentów "Balladyny" (ilość miejsc ograniczona), czekają nagrody w postaci: publikacji, biletów wstępu do podlaskich instytucji kultury (teatr, opera, muzea) czy gadżetów. Specjalne nagrody to czytniki e-booków, gry strategiczne oraz powerbank dla kilku szczęśliwców.

Scenariusz wydarzenia przygotowała Justyna Godlewska-Kruczkowska - aktorka Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Obchody akcji Narodowe Czytanie 2020 w Supraślu poprowadzi Dominik Sołowiej - dziennikarz, publicysta i krytyk literacki.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1286 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39