Kto robi najlepsze pączki w powiecie białostockim? Można się zgłaszać do konkursu

2023.02.01 13:01
Starosta Powiatu Białostockiego organizuje konkurs "Najlepszy pączek w powiecie". Jest on skierowany do organizacji pozarządowych, Kół Gospodyń Wiejskich i producentów lokalnych z powiatu białostockiego.
Kto robi najlepsze pączki w powiecie białostockim? Można się zgłaszać do konkursu
Fot: Pixabay

"Najlepszy pączek w powiecie" to konkurs organizowany przez starostę białostockiego Jana Perkowskiego z okazji Tłustego czwartku, który wypada 16 lutego.

Celami konkursu są: powrót do źródeł kultury i tradycji regionalnej; promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych, a także promowanie i wspieranie organizacji pozarządowych, w tym: Kół Gospodyń Wiejskich, mieszkańców powiatu i producentów lokalnych.

Do udziału w konkursie zaproszone są organizacje pozarządowe, Koła Gospodyń Wiejskich, producenci lokalni z terenu powiatu białostockiego.

Pączki należy dostarczyć 16 lutego do godz. 10.00 do Starostwa Powiatowego w Białymstoku przy ul. Borsuczej 2. Uczestnik konkursu ponosi koszty związane z przygotowaniem i dostarczeniem pączków.

Słodkości oceni powołana przez starostę komisja, która będzie brała pod uwagę m.in. smak, atrakcyjność wizualną i sposób prezentacji. Laureaci konkursu otrzymają w nagrodę karty podarunkowe. Przewiduje się przyznanie nagród za zajęcie I, II, III, IV i V miejsca.

Na konkurs każdy uczestnik musi dostarczyć 5 sztuk pączków, a wcześniej wysłać formularz zgłoszeniowy (znajduje się na stronie starostwa). Wypełniony należy przesłać do 3 lutego na adres e-mailowy: m.korolczuk@st.bialystok.wrotapodlasia.pl lub można go złożyć w Starostwie Powiatowym w Białymstoku. Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela Wydział Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Białymstoku.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1767 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39