Kuchnie świata w jednym miejscu. Będą m.in. greckie souvlaki i azjatycki makaron [KONKURS]

2023.08.21 15:30
W naszym mieście odbędzie się zlot food trucków. Na miejscu będzie można spróbować kuchni z różnych części świata. Będą m.in. dania amerykańskie, greckie i hiszpańskie.
Kuchnie świata w jednym miejscu. Będą m.in. greckie souvlaki i azjatycki makaron [KONKURS]
Fot: Redakcja BiałystokOnline
Zlot food trucków na Stadionie Miejskim w 2023 roku

Wydarzenie odbywa się w ramach pożegnania tegorocznych wakacji. Na miejscu pojawi się kilkanaście food trucków, które zaoferują dania z różnorodnej kuchni świata, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Dla fanów kuchni amerykańskiej pojawi się Boorger z burgerami, PulledBurger Truck z burgerami z szarpaną wieprzowiną, Meat Pastrami z kanapkami z pastrami i Brooklyn Food Truck, który zaserwuje piwo i nowojorskie hot dogi.

Z Ameryki Północnej łatwo dostać się do Ameryki Południowej. Tak też będzie podczas food trucków, ponieważ będzie można spróbować kuchnie tex-mex, powstałą w połączeniu kuchni tych dwóch miejsc. Zostanie zaserwowana przez Cantina Mexicana.

Dla fanów kuchni azjatyckiej, Thai Food Truck przygotuje azjatycki makaron, a Dr PaiChiWo pierogi dim sum, czyli chińskie pierożki z mięsnym farszem. Dla fanów słodkości na miejscu będą także lody tajaskie i gofry bąbelkowe, przygotowane przez Polisz Lóód.

Na wielbicieli kuchni europejskiej, na miejscu będzie czekało greckie souvlaki, przygotowane przez Greek Street Food Truck, a także frytki belgijskie od PAN FRYTA. Na deser będzie można wybrać się na stoisko Buenos Churros, które przygotuje hiszpańskie słodkości.

Na ochłodę, będzie można pójść do Le mini lemoniada na lemoniadę molekularną. Ponadto, na wydarzeniu będzie można przejść się na Zapiekankę Truck.

Zlot Food Trucków odbędzie się w piątek (25.08), sobotę (26.08) i niedzielę (27.08).

Więcej informacji: Zlot Food Trucków w Białystoku

Organizujemy konkurs, w którym można wygrać vouchery na wydarzenie. Można wziąć w nim udział TUTAJ i TUTAJ.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1050 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39