Kultura a pandemia. Co dalej?

2020.04.21 11:35
Pod takim właśnie hasłem odbędzie się debata z udziałem organizatorów imprez muzycznych i prowadzących kluby muzyczne. Jej termin to środa (22.04).
Kultura a pandemia. Co dalej?
Fot: Grzegorz Chuczun
Up To Date Festival

- Kto by pomyślał, że będziemy chować się w maseczkach i kryć po domach, że będziemy martwić się o bliskich, a nierzadko też o samych siebie? Na naszych oczach w wyniku pandemii upadają nie tylko firmy, marki, przeróżne inicjatywy, ale i przestrzeń kultury... Do jakiego zatem świata wrócimy, gdy zgaśnie pandemia? Jaki świat kultury zastaniemy? Postanowiliśmy wyjść naprzeciw sytuacji i zadać te pytania głośno - i jako twórcy kultury, i jako jej odbiorcy. Postanowiliśmy zorganizować debatę, której celem będzie wypowiedzenie naszych niepokojów i próba zajrzenia za horyzont - mówi Jędrzej Dondziło, pomysłodawca Up To Date Festival i prowadzący klub FOMO.

Zaproszenie do debaty przyjęli ci, którzy są na pierwszym froncie zmagań z nieznanym dotąd wyzwaniem. Mowa o twórcach najważniejszych rodzimych festiwali i klubów, czyli przedstawicielach środowisk, które są jednymi z tych najbardziej zagrożonych w tym trudnym i wyjątkowym czasie.

W debacie udział wezmą: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka), Gosia Płysa (Unsound), Jędrzej Dondziło (Up To Date Festival, FOMO), Jędrzej Kowalczyk (Jasna 1), Mariusz Zych (Projekt LAB), Łukasz Zieliński (Sfinks700). Dyskusję moderować będzie Andrzej Bajguz.

Transmisja debaty rozpocznie się o godz. 12.00 na facebookowym profilu Up To Date Festival.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1021 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39