Kultura na weekend. Sporo imprez w plenerze

2019.07.26 07:42
W najbliższy weekend pogoda ma dopisywać. W związku z tym szkoda siedzieć w domu, szczególnie że w Białymstoku i okolicach organizowanych jest wiele różnych imprez. Część z nich odbywa się oczywiście w plenerze.
Kultura na weekend. Sporo imprez w plenerze
Fot: G. Chuczun

Trwa "Podlaska Oktawa Kultur"

W środę (24.07) rozpoczęła się Podlaska Oktawa Kultur - XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru. Impreza potrwa do końca weekendu. W piątek na placu przy ratuszu wystąpi m.in. Orkiestra Instrumentów Ludowych z Białorusi, Hora Israel z Izreela czy Orkestar Kristijana Azirovica z Serbii. Później zaplanowano potańcówkę w Zmianie Klimatu z polskimi, rosyjskimi i ukraińskimi zespołami. Tego dnia koncerty odbędą się także w Białowieży, Hajnówce, Knyszynie, Orli, Piątnicy, Zabłudowie i Zambrowie. W sobotę od godz. 17.00 artyści znów wystąpią przy ratuszu, część z nich pojawi się zaś w Bielsku Podlaskim, Czarnej Białostockiej, Czyżewie, Gródku, Kleszczelach, Krypnie Wielkim, Narewce, Nowince, Sokołach, Suchowoli, Suwałkach czy Szepietowie. Ostatniego dnia artyści po raz kolejny pojawią się w centrum miasta oraz zagoszczą też na scenach w Goniądzu, Grajewie, Hodyszewie, Zabielach, Korycinie, Pogorzałkach, Puńsku, Rajgrodzie, Siemiatyczach, Syczach, Szczuczynie czy Wasikowie. Podczas trwania festiwalu chętni będą mogli uczestniczyć w warsztatach tańca i pieśni, które będą organizowane w WOAK Spodki.

Więcej: XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru "Podlaska Oktawa Kultur"

XI Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep

W piątek rusza też 11. już edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WERTEP. W tym roku w imprezie udział wezmą artyści m.in. Włoch, Hiszpanii, Argentyny, Rosji i oczywiście z Polski. Przedstawienia odbywać się będą od wczesnych godzin popołudniowych. Na Wertep przyjadą artyści sztuki lalkarskiej i cyrkowej. Tego roku zobaczymy m.in. inscenizacje "Calineczki" H.Ch. Andersena, "Pan Drops i jego trupa" Jana Brzechwy, fragmenty szekspirowskich historii w wykonaniu Teatru Woskresinnia czy historię z Dekameronu Giovanniego Boccaccia. W piątek artyści pojawią się w Starym Dworze, w sobotę w Narwi, a w niedzielę w Bielsku Podlaskim. Cała impreza trwa do 3 sierpnia.

Szczegóły: XI Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep

23. Dni Kleszczel

W najbliższy weekend przypadają też 23. Dni Kleszczel. Zaplanowano wiele atrakcji dla całych rodzin. Będą wyrzuty Holi Festival Kolorów, instalacje artystyczne, warsztaty, animacje dla dzieci, wymiana ubrań, książek czy innych zbędnych rzeczy, loty balonami, IV Bieg Królewski, koncerty, fiesty balonowe czy II Turniej Drużyn Podwórkowych o Puchar Dyrektorki MOKSiR.

Sprawdź szczegóły: 23. Dni Kleszczel

20. Ogólnopolski Dzień Dekarza - piknik na stadionie

W sobotni poranek na stadionie miejskim w Białymstoku odbędzie się Ogólnopolski Dzień Dekarza. W programie m.in. wielkie grillowanie, loty balonem, food truck z burgerami, II Ogólnopolski Mecz Dekarze kontra Producenci, konkursy z nagrodami, spotkania z uczniami szkół gimnazjalnych oraz kształcenia branżowego w ramach projektu "Zawód przyszłości dekarz", strefa relaksu. Gościnnie w wydarzeniu weźmie udział Adam Małysz.

Więcej: 20. Ogólnopolski Dzień Dekarza - piknik na Stadionie

Piknik Rodzinny przed meczem Jagiellonia Białystok vs. Raków Częstochowa

W sobotę stadion miejski w Białymstoku wraz z partnerem Jagiellonią Białystok zaprasza na "Piknik Rodzinny", który odbędzie się przed meczem z Rakowem Częstochowa. Zaplanowano wiele atrakcji, m.in. dmuchaną zjeżdżalnię, plac zabaw Miś dla najmłodszych, dmuchane boisko, dmuchany dart czy bramkę celności. Wieczorem odbędą się także mini treningi pod okiem trenerów Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Zobacz: Stadion Miejski: Piknik Rodzinny przed meczem Jagiellonia Białystok vs. Raków Częstochowa

11. Festiwal Rockowisko Hajnówka 2019

W sobotę w Hajnówce odbędzie się 11. Festiwal Rockowisko 2019. Na scenie zagości wielu artystów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Pojawią się m.in. Bobby from Peru, Sobotni Rosół, Kuba Rozpruwacz, Podwórkowi Chuligani czy Acid Drinkers. Wydarzenie zaplanowano w amfiteatrze w Hajnówce.

Szczegóły: 11. Festiwal Rockowisko Hajnówka 2019

XIV Międzynarodowe Targi Pogranicza – Siemiatycze

W niedzielę rozpoczną się XIV Międzynarodowe Targi Pogranicza oraz I Dni Kultury Leśnej i Łowieckiej w Siemiatyczach. W trakcie imprezy można będzie zobaczyć pokazy psów myśliwskich, rzeźbienie totemów łowieckich piłą motorową oraz bicie rekordu w gotowaniu gulaszu myśliwskiego. Organizatorzy przygotowali też pokazy sokolnicze, kulinarne, konkursy dla dzieci i dorosłych oraz liczne występy.

Więcej: XIV Międzynarodowe Targi Pogranicza – Siemiatycze

XIII Festiwal Muzyki Ludowej "Dawne Pieśni - Młode Głosy" - Waniewo 2019

W niedzielę można też się udać na festyn do Waniewa. Impreza rozpocznie się w samo południe odpustową mszą św. Później podczas wydarzenia, które oficjalnie ruszy o 13.30 można będzie posłuchać pieśni ludowych i nie tylko, obejrzeć kabaret Babeczki Podlaskie oraz wziąć udział w przygotowanych zabawach, animacjach i konkursach. Mnóstwo atrakcji czeka także na najmłodszych – będzie bezpłatna strefa zabaw, dmuchańce itp.

Szczegóły: XIII Festiwal Muzyki Ludowej "Dawne Pieśni - Młode Głosy" - Waniewo 2019

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1641 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39