Kultura sztucznego języka. Esperanto w sieci

2010.11.30 00:00
Prezentacja będzie dotyczyła obecności esperanta w internecie, który stał się idealnym narzędziem komunikacji między esperantystami, ale również nośnikiem kultury esperanckiej, dzięki której nabrała ona nowych możliwości rozwoju.
Kultura sztucznego języka. Esperanto w sieci
materiały organizatora

Internet jako medium uniwersalne daje esperantu szansę rozwoju nieuzależnionego od podziałów politycznych czy utrudnień prawnych, ale wyłącznie od aktywności samych użytkowników języka międzynarodowego.

Podczas prezentacji przedstawione zostanie wykorzystanie internetu przez esperantystów, którzy w sieci tworzą portale społecznościowe, nawiązują znajomości, dyskutują, prowadzą interesy, słuchają za pomocą internetu esperanckich rozgłośni radiowych, muzyki, mają dostęp do materiałów edukacyjnych oraz zbiorów bibliotecznych. Na spotkanie zapraszają Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku "Esperanto-Libraro", Białostockie Towarzystwo Esperantystów i Centrum im. Ludwika Zamenhofa. Poprowadzi je Konrad Andrzejuk. Początek o godz. 18. w Centrum Zamenhofa. Wstęp wolny.

To już trzecie spotkanie z cyklu "Kultura sztucznego języka", który ma przybliżyć białostoczanom zjawisko esperanckiej kultury.

andy

1255 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39