Kulturalna niedziela w Tykocinie

2010.09.12 00:00
Na niedzielę (12.09) w Tykocinie dwa ciekawe kulturalne wydarzenia - wernisaż nowej wystawy i koncert organowy. Warto też przy okazji zobaczyć kończącą się ekspozycję fotograficzną.
Kulturalna niedziela w Tykocinie
Fot: Muzeum Podlaskie

O godz. 18 w tykocińskim kościele Trójcy Przenajświętszej rozpocznie się koncert "Pieśni sakralne i pieśni Chopina". Klasyczne utwory wykonają: Wiesław Ochman - tenor, Renata Dobosz - mezzosopran oraz Robert Grudzień, który zasiądzie przy organach. Wydarzenie trwa w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

O godz. 19.30, w oddziale Muzeum Podlaskiego w Tykocinie odbędzie się natomiast wernisaż nowej wystawy "Impresje hiszpańskie". Swoje malarstwo zaprezentuje na nim Wiesław Ochman.

Będąc już w synagodze (w babińcach) warto przystanąć przy wystawie czasowej "Dawny Tykocin". Zdjęcia ze zbiorów Muzeum w Tykocinie, Muzeum Historycznego w Białymstoku, Instytutu Sztuki PAN w Warszawie i kolekcji prywatnej Wacława Białowarczuka prezentują Tykocin i najbliższą okolicę miasteczka od 1912 r. do lat 60. XX w.

Ekspozycja będzie czynna jeszcze do 30 września.

E.S.

849 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39