Kup świecę i pomóż domowemu hospicjum dla dzieci

2016.12.08 12:04
Świeca - symboliczny znak łączenia się z bliskimi dzieci, których nie ma już pośród nas, stawiana określonego dnia i o określonej porze w oknie. Można kupić świecę i dodatkowo wspomóc białostocką fundację prowadzącą hospicjum dla dzieci.
Kup świecę i pomóż domowemu hospicjum dla dzieci
Fot: pomozim.org.pl

Międzynarodowy Dzień Palenia Świec przypada zawsze w drugą niedzielę grudnia. W tym roku jest to 11 grudnia. Tego dnia - punktualnie o godz. 19.00 - w oknach tysięcy domów na całym świecie pojawi się zapalona świeca, będąca symbolicznym znakiem łączenia się w myślach z bliskimi dzieci, które już odeszły z tego świata.

Święto to będzie obchodzone również w naszym regionie, z inicjatywy Fundacji "Pomóż Im", która prowadzi Domowe Hospicjum dla Dzieci. O godz. 18.00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego przy ul. Klepackiej 11 odbędzie się specjalna msza święta w intencji zmarłych dzieci, którą odprawi biskup Henryk Ciereszko. W uroczystości wezmą udział m.in. bliscy byłych podopiecznych hospicjum i przedstawiciele Fundacji.

W tym roku akcja nie ograniczy się tylko do wspólnej mszy. W sobotę (10 grudnia) w godz. 12.00-18.00 i w niedzielę (11 grudnia) w godz. 12.00-16.00 na terenie białostockich galerii Alfa Centrum, Atrium Biała, Outlet Białystok, Outlet Center i Galerii Jurowieckiej oraz w Centralu spotkać będzie można wolontariuszy z puszkami Fundacji "Pomóż Im".

Co ważne, świece można kupić już teraz w siedzibie Fundacji przy ul. Ciołkowskiego 99J oraz w TVP Białystok przy ul. Włókienniczej 16A. Minimalna jej cena wynosi 5 zł.

Cały dochód, zarówno ze sprzedaży świec, jak i ze zbiórki funduszy do puszek, zostanie przeznaczony na sfinansowanie i organizację codziennej opieki nad maluchami przebywającymi w Domowym Hospicjum dla Dzieci. Zbliżający się koniec roku, zima, nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to trudny czas, wymagający dodatkowych środków, m.in. z koniecznością zakupu ciepłych ubrań czy opału. To też trudny moment w roku, z uwagi na zwiększoną liczbę zachorowań, co zarazem wiąże się ze wzmożoną i zwiększoną intensywnością wizyt zespołu medycznego.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1782 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39