Kursy na "prawko" za darmo w szkołach? Pomysł kandydata na prezydenta

2018.09.11 14:37
Darmowe kursy teoretyczne na prawo jazdy oraz kursy pierwszej pomocy w szkołach – to proponuje kandydat na prezydenta Białegostoku Wojciech Koronkiewicz.
Kursy na "prawko" za darmo w szkołach? Pomysł kandydata na prezydenta
Fot: MN

Dość długo trzeba było czekać na rozpoczęcie kampanii przez Wojciecha Koronkiewicza, kandydata na prezydenta Białegostoku, startującego z poparciem SLD. Jednak jak już ją rozpoczął, to od pomysłu oryginalnego. Chce on, żeby w szkołach średnich w Białymstoku uczniowie mogli skorzystać z darmowych kursów teoretycznych na prawo jazdy oraz udzielania pierwszej pomocy.

- Czy takie kursy można przeprowadzać w szkołach? Można i nie można. Program ustala ministerstwo, ale prezydent miasta może przeznaczyć w budżecie pewne środki na kursy teoretyczne i kursy pierwszej pomocy. Chciałbym państwu obiecać, że jeśli zostanę prezydentem, to takie środki w budżecie się znajdą, żeby uczniowie w szkołach średnich mogli przejść takie kursy - zapowiada Wojciech Koronkiewicz.

Taka zmiana pozwoliłaby na to, żeby uczniowie, którzy będą chcieli zrobić prawo jazdy, w szkołach jazdy będą musieli przejść tylko kurs praktyczny. Rozwiązanie podobne do tego, które proponuje Wojciech Koronkiewicz znane jest już z Zespołu Szkół Mechanicznych. Tam co prawda cały kurs przeprowadza prywatna firma, ale uczniowie nie muszą za niego płacić.

- Karty rowerowe robi się w każdej podstawówce, natomiast prawa jazdy zrobić nie możemy. Nie ma tego w zarządzaniu ministerstwa, więc szkoły tego nie prowadzą, ale co ciekawe w Zespole Szkół Mechanicznych uczniowie niektórych klas płacą tylko za egzamin – zauważa kandydat.

Ten pomysł, to całkowita nowość w postulatach kandydatów na prezydenta. Wojciech Koronkiewicz znany jest jednak z niesztampowego podejścia. O jego innych ciekawych planach będzie można przeczytać w środę (12.09) w wywiadzie, którego nam udzielił.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1549 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39