Kwesta, przejazd zabytkowym ogórkiem czy gorąca czekolada. Zbliżają się Pola Nadziei

2019.04.11 07:40
W sobotę (13.04) odbędzie się finał akcji Pola Nadziei. W związku z tym wydarzeniem w mieście czeka nas wiele atrakcji.
Kwesta, przejazd zabytkowym ogórkiem czy gorąca czekolada. Zbliżają się Pola Nadziei
Fot: pixabay.com

To już dziewiąta edycja

W tym roku finał akcji Pola Nadziei organizowanej przez Fundację "Pomóż Im" odbędzie się w najbliższą sobotę (13 kwietnia). Warto wspomnieć, że to już kolejna – dziewiąta - edycja tego wydarzenia. W związku z tym w wielu miejscach można będzie spotkać wolontariuszy z puszkami opatrzonymi logiem Fundacji. Pojawią się m.in. w białostockich galeriach handlowych (a także w Łomży i Ełku), w 10 sklepach Chorten czy na Rynku Kościuszki. Kwestować będą też: tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Kurpie Zielone, aktorzy Teatru Dramatycznego i Białostockiego Teatru Lalek, dziennikarze białostockiego oddziału Telewizji Polskiej, harcerze oraz grupa rekonstrukcyjna Korpusu Ochrony Pogranicza.

Atrakcją będzie również przejazd zabytkowym autobusem Jelcz, tzw. "ogórkiem". Pojazd odjedzie z parkingu przy Pałacu Branickich o godz. 11.00, 12.00 i 13.00. Biletem będzie datek do puszki.

W tym roku w Żonkilową Kwestę włączyło się też Muzeum Podlaskie (Muzeum Ratusz, Muzeum Historyczne, Muzeum Alfonsa Karnego) i Muzeum Wojska. Opera Podlaska zostanie podświetlona tego dnia na żółto - na znak łączności z osobami nieuleczalnie chorymi.

Przygotowano mnóstwo atrakcji

Warto też zajrzeć w sobotę na Planty, gdzie będzie okazja, żeby przejechać się zabytkowym motorem dzięki uprzejmości Zabytkowe Motory Jan Breczko. Z kolei na Rynku Kościuszki, na wielkanocnym jarmarku, ustawiony zostanie też Namiot Fundacji.

Organizatorzy nie zapomnieli również o miłośnikach słodkości. Wolontariusze będą rozdawać gorącą czekoladę z Pijalni Czekolady Wedel. Z kolei uczniowie szkoły ZDZ w Białymstoku będą w Atrium Biała układać fryzury za datek do puszki.

Do inicjatywy przyłączają się też Restauracja Kawelin, Esperanto Cafe i Folwark Nadawki. Połowa przychodu ze sprzedanej kawy w dniach 8-13 kwietnia zostanie przeznaczona na rzecz podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Rowerowa i FitCake przekażą tego dnia na rzecz Hospicjum część utargu. Baristacja – pieniądze ze sprzedaży drożdżówki trafią do puszki Fundacji. Aż do wyczerpania! A w Miodosytni – za datek do puszki będzie można dostać kawę przelewową czarną.

27 kwietnia zbiórka będzie prowadzona też w sklepach sieci PSS Społem.

Chodzi o to, by propagować ideę wolontariatu

"Pola Nadziei" to kampania społeczne, która ma na celu promowanie idei wolontariatu i zachęcanie do niesienia bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich bliskim. Realizują ją wyłącznie hospicja, a na Podlasiu od początku jej przebieg koordynuje Fundacja "Pomóż Im". Bardzo ważnym jest elementem jest sadzenie żonkili, które mają symbolizować nadzieję.

Zebrane w sobotę pieniądze pozwolą na częściowe zaspokojenie potrzeb małych podopiecznych Białostockiego Hospicjum i budowę Domu Opieki Wyręczającej.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1460 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39