Laureat międzynarodowego konkursu na białostockiej scenie. Wybrzmi m.in. Mozart i Chopin

2023.12.05 07:05
W najbliższym czasie na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpi pianista Daiki Kato. Zaprezentuje publiczności repertuar, który zawiera m.in. kompozycje Arnolda Schönberga, Johannesa Brahmsa, Fryderyka Chopina i Ludwiga van Beethovena.
Laureat międzynarodowego konkursu na białostockiej scenie. Wybrzmi m.in. Mozart i Chopin
Fot: Materiały organizatorów

Recital fortepianowy odbędzie się w piątek (8 grudnia) w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Daiki Kato

Daiki Kato to laureat III nagrody w V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Halina Czerny-Stefańska in memoriam 2022. Jest absolwentem Showa Music University i Showa Graduate School of Music, który zdobył bogate doświadczenie podczas studiów m.in. w Monachium, gdzie studiował u cenionych nauczycieli, takich jak F. Eguchi, A. Siirali, czy A. Oetiker. Jego talent został doceniony poprzez liczne stypendia, takie jak Rohm Music Foundation, DAAD i Agencji ds. Kultury Japonii.

Pianista występował również jako solista w boku profesjonalnych orkiestr, takich jak Tokyo Symphony Orchestra, Japan Philharmonic Orchestra czy Sapporo Symphony Orchestra, przez co zdobył uznanie zarówno publiczności, jak i krytyków. Kato współpracował również z wybitnymi dyrygentami.

Warto zaznaczyć, że w ostatnich latach Daiki Kato poświęcił się również muzyce kameralnej, nie tylko występując na koncertach, ale także angażując się w organizację wydarzeń muzycznych. Współpracował z młodymi muzykami, członkami Orkiestry Symfonicznej NHK oraz laureatami międzynarodowych konkursów, jak Genewa, ARD i Sendai.

Repertuar recitalu fortepianowego obejmuje trzy utwory na fortepian op. 11 Arnolda Schönberga, sześć utworów na fortepian op. 118 Johannesa Brahmsa, Mazurki op. 56 Fryderyka Chopina oraz Sonatę fortepianową c-moll nr 32 op. 111 Ludwiga van Beethovena.

Więcej informacji: Brahms, Chopin, Beethoven - recital fortepianowy

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1173 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39