Lekka opowieść o trudnych sprawach. "Nerwica natręctw" z plejadą gwiazd

2022.02.17 13:42
"Nerwica natręctw" to świetna komedia w reżyserii Artura Barcisia. Opowiada o grupie osób ze schorzeniami psychicznymi, które spotykają się przed gabinetem lekarskim. Spektakl odbędzie się w poniedziałek (21.02) w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
Lekka opowieść o trudnych sprawach. "Nerwica natręctw" z plejadą gwiazd
Fot: Materiały prasowe organizatora

Przedstawienie "Nerwica natręctw" to historia o skomplikowanych osobowościach. Co może wydarzyć się, gdy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem?

W poczekalni u genialnego psychiatry zawsze jest ciekawie. Jego pacjenci to osoby zmagające się z takimi problemami jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Tourette’a), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii czy tytułowa nerwica natręctw. Już na co dzień bywa bardzo zabawnie.

"Nerwica natręctw" ukazuje i tragizm sytuacji i komizm. W małej przestrzeni barwne postacie próbują pomóc sobie nawzajem. Spektakl to rozrywka na wysokim poziomie. Sztuka autorstwa Laurent Baffie jest zabawna, ale nie banalna, prosta i jednocześnie ciekawa w odbiorze. Można śmiać się i wzruszać, bowiem "Nerwica natręctw" zawiera w sobie także mądry przekaz o tym, jak ważna jest empatia i odnalezienie się w grupie.

W spektaklu grają: Karolina Sawka, Jowita Budnik, Katarzyna Herman/Katarzyna Ankudowicz/Małgorzata Rudzka (wymiennie), Artur Barciś/Andrzej Zieliński (wymiennie), Zdzisław Wardejn, Rafał Królikowski.

"Nerwica natręctw" odbędzie się w poniedziałek (21.02), o godz. 17:00 i 20:30 w Operze i Filharmonii Podlaskiej, ul. Odeska 1.

SZCZEGÓŁY

Portal BiałystokOnline.pl patronuje wydarzeniu.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1300 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39