Lekkoatletyka. Medale "naszych" na Halowych Mistrzostwach Polski

2016.03.07 09:20
Kilka medali i wartościowych wyników z Halowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w Toruniu, przywieźli lekkoatleci z Podlasia. Bezkonkurencyjna w skoku wzwyż była Kamila Lićwinko.
Fot: it.wikipedia.org

Lićwinko nie miała sobie równych. Lekkoatletka białostockiego Podlasia wygrała z wynikiem 194 cm. Kamila próbowała również pokonać wysokość 199 cm i 203 cm, ale niestety się nie udało. W rywalizacji panów na najniższym stopniu podium stanął Piotr Milewski (216 cm i nowy rekord życiowy).

Na zawodach w Toruniu błyszczeli także pozostali nasi reprezentanci. Srebro w pchnięciu kulą z wynikiem 16,76 m i z nowym rekordem życiowym przypadło Klaudii Kardasz (Podlasie Białystok). Na drugim miejscu w biegu na 800 m uplasowała się Paulina Mikiewicz-Łapińska (Podlasie).

Bardzo dobrze na dystansie 60 m spisały się zawodniczki z Białegostoku. Trzecia była Katarzyna Sokólska (UKS 19 Bojary Białystok, 7,41 s), czwarta Ewelina Popowska (Podlasie, 7,42 s), a szósta Klaudia Konopko (Bojary, 7,47 s).

Blisko podium

Blisko pozycji medalowej był Damian Czykier. W biegu na 60 m zajął czwarte miejsce (Podlasie, 7,95 s). W rywalizacji na 200 metrów tuż za podium była Ewelina Popowska (Podlasie, 24,51 s) oraz Sylwia Kasjanowicz (Bojary, 24,60 s). Na 3000 metrów pozycję czwartą zajęła Katarzyna Rutkowska (Podlasie, 9:28,03), a piąte miejsce z nową życiówką wywalczyła Justyna Korytkowska (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, 9:33,96).

Bardzo blisko podium była też żeńska sztafeta 4 x 400 metrów z Podlasia Białystok. Panie w składzie Paulina Kajewska, Marlena Gola, Karolina Łozowska, Paulina Mikiewicz-Łapińskaz zajęły miejsce czwarte.