Letnie granie: Komeda – "Romanse"

dodane dnia: 2024-06-30 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Letnie granie: Komeda – "Romanse"
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-07-14
Nie Teatr zaprasza na Letnie Granie.

Komeda – „Romanse” to opowieść o dźwiękach i emocjach związanych z muzyką filmową Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego. Joanna i Mateusz, zakochani w tych wyjątkowych kompozycjach, postanowili podjąć wyzwanie interpretacji ich autentycznego charakteru przy minimalnej aranżacji, skupiając się jedynie na fortepianie i głosie, co dodaje intymności i głębi każdemu utworowi.

Komeda – „Romanse” to debiutancki projekt dwójki młodych artystów jazzowych zakochanych w muzyce filmowej: wokalistki Joanny Wojtkiewicz, i pianisty Mateusza Kaszuby. Pomysł na projekt zrodził się z chęci zinterpretowania kompozycji Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w sposób autentyczny i prosty. Starając się zachować intymny charakter utworów, jedynie fortepian i głos przekazują treść liryczną, jak i kompozycyjną. Płyta zadebiutuje pierwszego marca 2024 roku na wszystkich platformach streamingowych jak i w formie płyt winylowych. Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć muzykę z wielu legendarnych filmów takich jak „Niewinni Czarodzieje”, „Dwaj Ludzie z Szafą” czy „Do widzenia, Do jutra”.

Joanna Wojtkiewicz w 2022r ukończyła studia licencjackie na kierunku Kompozycja i Teoria Muzyik na Akademii Muzycznej w Poznaniu a od 2022r jest studentką pierwszego stopnia na kierunku wokalistyka jazzowa na Syddansk Musikkonservatorium - Danish Na]onal Academy of Music w Danii. Laureatka nagrody Grand Prix na Ogólnopolskim Fes]walu Piosenki Artystycznej w Rybniku oraz laureatka pierwszej nagrody na XV Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus w Białymstoku.

Mateusz Kaszuba jest absolwentem Wydziału Jazzu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, a także Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Ukończył również studia magisterskie na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr Piotra Wyleżoła. Laureat m.in.: Grand Prix 60 fes]walu Jazz nad Odrą, I. miejsca na 22. i 23. Bielskiej Zadymce Jazzowej, nagród specjalnych na Jazz Juniors 2019 i 2023.

Start o godz. 20:00.

718 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39