Letnie granie: Leski Solo Act

dodane dnia: 2024-06-30 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Letnie granie: Leski Solo Act
Termin imprezy: 2024-07-19
Nie Teatr zaprasza na Letnie Granie.

Leski, czyli Paweł Leszoski, to wielowymiarowy artysta, który nieustannie poszukuje nowych brzmień i środków wyrazu. Leski zaskoczył swoich fanów albumem "MIŁOŚĆ. STRONA B", gdzie eksperymentował z elektrycznymi dźwiękami i syntezatorami lat 80. Ta śmiała podróż po nowych terenach muzycznych potwierdziła, że Leski nieustannie rozwija się jako artysta i nie boi się wyzwań. W ramach cyklu "Letnie Granie" zapraszamy na spotkanie z jego twórczością, które obiecuje zaprowadzić publiczność w emocjonalne i muzyczne głębi jego świata.

Leski czyli Paweł Leszoski, wokalista, gitarzysta, kompozytor, tekściarz, producent muzyczny. Szerszej publiczności dał się poznać́ w kwietniu 2014 r. samodzielnie wydaną epką ZACZYN oraz trasą koncertową Love & More” z Edytą Bartosiewicz, gdzie występował w charakterze suportu. W tym samym roku podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Music Poland i zagrał kilka koncertów z amerykańską artystką sceny niezależnej Lemolo stanowiących część jej europejskiej trasy.

Długogrający debiut Leskiego to album SPLOT wydany w czerwcu 2015 roku. Od tego czasu artysta kojarzony jest z muzyką z pogranicza indie folk i dream pop. Jeszcze w tym samym roku otrzymał dzięki niemu nagrodę „MATEUSZA TRÓJKI” w kategorii „Debiut” przyznawaną przez Program 3 Polskiego Radia, a w marcu 2016 r. znalazł się wśród nominowanych do nagrody FRYDERYK, również w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Napisał wszystkie teksty, skomponował do nich muzykę i był również współproducentem krążka. 8 czerwca 2018 roku ukazał się jego drugi album MIŁOŚĆ. STRONA B, który zerwał z dotychczasowymi stylistycznymi szufladkami i pokazał, że Leski nie zamierza poddawać się wygodnym klasyfikacjom. Sięgnął na nim po mocne elektryczne brzmienia, stare automaty perkusyjne, kultowe syntezatory z lat 80-tych i wyraziste, emocjonalne teksty. Leski bawił się wprawdzie sound designem, ale podskórnie można było wyczuć hippisowską aurę, która unosiła się nad tym wydawnictwem.

W 2021 roku Leski wydał 3 autorski album SUPERSAM, który w całości stworzył w swoim domowym studio. Artysta był nie tylko autorem tekstów i warstwy muzycznej, ale odpowiadał również w całości za produkcje albumu, na którym roi się od charakterystycznych dla niego neo-folkowych dźwięków, połączonych z elektronicznymi beatami i synthpopowymi melodiami. Na uwagę zasługuje fakt, że żaden z tekstów piosenek nie powstał na tzw. papierze. Słowa pojawiały się dopiero przed mikrofonem. Singiel „Nie chcę zmieniać nic”, który promował wydawnictwo ma już niemal 2 mln wyświetleń na SPOTIFY.

Aktualnie Leski pracuje nad kolejnym albumem i produkuje muzykę dla innych artystów.

Leski ma na swoim koncie także kompozycje do filmu dokumentalnego o Marku Kamińskim „Pielgrzym”, instalacji artystycznej LAS GŁOSÓW w ramach Festiwalu Skrzyżowanie Kultur oraz spektaklu „Miłość” w reżyserii Anny Król. W sierpniu 2017 roku Leski został Opiekunem Artystycznym Projektu LAS GŁOSÓW 2.

Start o godz. 20:00.

684 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39