Letnie granie: MISTRZOWIE TANGA | San Luis Tango & Magdalena Lechowska

dodane dnia: 2024-06-30 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Letnie granie: MISTRZOWIE TANGA | San Luis Tango & Magdalena Lechowska
Termin imprezy: 2024-07-25
Nie Teatr zaprasza na Letnie Granie.

Tango prosto z Argentyny z polską duszą wypełni taras Astorii w lipcowy wieczór. Muzyczna podróż do kolebki tanga zaczaruje zmysły, ukazując najpiękniejsze tanga pełne rytmicznego bogactwa. Tu każdy dźwięk, każda nuta staje się opowieścią, która płynie z serc artystów prosto do dusz słuchaczy, tworząc niezapomnianą atmosferę pełną pasji i nostalgii. Dajcie się porwać zmysłowym melodiom tanga w klimatycznych okolicznościach zachodu letniego słońca!

Argentyński zespół San Luis Tango oraz polska wokalistka Magdalena Lechowska przeniosą publiczność do Argentyny, kolebki tanga. Artyści oprócz najpiękniejszych argentyńskich i polskich tang wykonują również chacarery walce i milongi, ukazując pełne bogactwo rytmów argentyńskich.

San Luis Tango, nominowany w 2016 r. do USA Fox Music Awards w kategorii "Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa”, powstał w 2006 r. Tworzą go wybitni instrumentaliści i śpiewacy tanga o międzynarodowej renomie. Laureaci wielu prestiżowych nagród:
– 2009 – Złoty Condor, najwyższe wyróżnienie wydane przez Międzynarodowy Festiwal Tanga Fair Daract, San Luis, Argentyna
– 2011 – pierwsza nagroda w kategorii zespół instrumentalny i objawienie podczas Krajowego Festiwalu muzyki popularnej Baradero Argentyna,
– 2012 – pierwsza nagroda w Narodowym Festiwalu Cosquín, Cordoba, Argentyna

Zespół koncertował na prestiżowych scenach salach i festiwalach tangowych w Europie i Ameryce Łacińskiej. Wraz z polską wokalistką Magdaleną Lechowską, wychowaną w Ameryce Południowej, tworzą unikatowe połączenie dwóch odległych tradycji tangowych. Jako jedyna wokalistka w Polsce, śpiewa argentyńskie tanga jak rodowita Argentynka i wykorzystuje południowoamerykańską stylistykę w interpretacji polskich tang. Oprócz tego tłumaczy polskie tanga na hiszpański! Laureatka Złotego Liścia Retro im. Mieczysława Fogga za jej płytę TANGO POLACO, ukazującą polskie tanga w nowych elektronicznych aranżacjach i po hiszpańsku. Jedyna polska artystka zaproszona na najstarszy festiwal tangowy w Europie: Granada Tango Festiwal w 2022 r.

Repertuar zespołu opiera się na klasycznych tangach, milongach oraz walcach wielkich kompozytorów jak Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astora Piazzolli i Osvaldo Pugliese.

‍San Luis Tango:
Luciano Torres – bandoneon
José Torres Duval – gitara, wokal
Lina Gómez Carvajal – flet
Javier Torres Duval – wokal
Magdalena Lechowska – wokal

Start o godz. 20:00.

Kod konkursu: 401

724 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39