Letnie granie: Paris-Varsovie-En Voyage | Przebindowski & Dobrowolski

dodane dnia: 2024-06-30 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Letnie granie: Paris-Varsovie-En Voyage | Przebindowski & Dobrowolski
Termin imprezy: 2024-08-11
Nie Teatr zaprasza na Letnie Granie.

11 sierpnia wyruszcie w muzyczną podróż z Warszawy do Paryża. Na tarasie Astorii pojawią się wybitni muzycy: Karol Dobrowolski oraz Ygor Przebindowski. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla duszy, ponieważ usłyszymy niezapomniane przeboje autorstwa wielkich postaci francuskiej muzyki, co gwarantuje wieczór pełen emocji, nostalgii i niezapomnianych melodii, które przeniosą nas w serce Francji, gdzie muzyka snuje opowieści pełne miłości, tęsknoty i pasji.

"Podróż to nie tytko nowe miejsca, doświadczenia czy nieznane widoki. To także, jeśli nie przede wszystkim spotkanie z ludźmi. Każdy człowiek tak odrębny, każdy opowiadający własną historię, można by słuchać godzinami, a do których muzyczne preludia, jazzowe improwizacje, przygrywają na lotniskach, w autobusach, w metrze czy na ulicy. Każde nowe miejsce pozostawia w naszych głowach muzykę. W Paryżu o świcie, w Warszawie pod wieczór, i odwrotnie. Ta muzyka przychodzi do nas, przychodzi nie wiadomo kiedy, trudno uchwytne szczęście. Potem nosimy ją w sobie, jak jakiś dar, nierozpakowany stan, i trwa w ukryciu czekając na następne spotkanie. Pragniemy podzielić się tym co nas spotyka podczas tych podroży. Muzyka skompilowana do tego projektu, to stan w którym sięgamy czegoś nieuchwytnego, a zarazem dotykamy dzięków i obszarów pełnych uczuć i napięć. Tematy filmowe, znane doskonale z francuskiej kinematografii XX wieku, przeplatane piosenkami, czy melodiami w klimatach jazzu cygańsko - francuskiego manouche, to tylko wprowadzenie do tej ciekawej podróży".

PARIS - VARSOVIE - EN VOYAGE występuje w składzie:
Karol Dobrowolski - skrzypce
Ygor Przebindowski - fortepian

Muzyka, którą usłyszymy podczas koncertu to przedstawiciele francuskiej sceny muzycznej, a więc nie zabraknie utworów z repertuaru takich artystów jak Michel Legrand, Serge Gainsburg, Ives Montand, Stephane Grapelli, Django Reinhardt, Francis Lai, Vladimir Cosma, Edith Piaf, Birelli Lagren, oraz kompozycji obu muzyków nawiązujących do muzyki filmowej...

Igor "Ygor" Przebindowski - muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wibrafonu. Uczeń wybitnego wibrafonisty Bernarda Maselego. Studiował kompozycję i aranżację. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Współpracuje od wielu lat z teatrami, komponując i wykonując muzykę na żywo. Skomponował muzykę do ponad 40 spektakli teatralnych. Współpracował z wybitnymi reżyserami m.in. Agnieszką Glińską, Iwanem Wyrypajewem, Piotrem Cieplakiem, Grzegorzem Wiśniewskim, Anną Augustynowicz. Spektakle z jego muzyką były wystawiane w Warszawie w teatrze Dramatycznym, Studio, Na Woli, Och-Teatrze, Polonii, Współczesnym, Montowni, Lalce, Capitolu, Imce, Żydowskim, Młynie, WARSawy, Kamienicy, Komedii, Rampie, oraz w teatrze Współczesnym w Szczecinie, w Krakowie w teatrze Bagatela, i Teatrze Polskiego Radia, jak również w Akademii Teatralnej w Krakowie..Tworzy również muzykę do filmów, dokumentów oraz seriali telewizyjnych, m.in. “Mąż czy nie mąż” - (2015 serial TVN), “Anioły Żegoty” - (2017 film TVP),“Przepis na sukces” - (2018 film TVP),”Niepokonany. Opowieść o generale Stanisławie Maczku (2019 film TVP), “Jerzy Kosiński - prawda przyjaciela” (2021 film TVN), “Na północ od piekła” (2021 TVP film). Komponował muzykę do Teatru Polskiego Radia, jest producentem i kompozytorem albumów studyjnych, a od ponad dwudziestu lat współtworzy program telewizyjny “KUBA WOJEWÓDZKI SHOW”, na antenie stacji TVN, gdzie odpowiedzialny jest za oprawę muzyczną programu. Od 2013 roku jest współtwórcą i gospodarzem cyklu audycji dla dzieci pt. ”Mała Akademii Piosenki”, które odbywały się cyklicznie w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, z udziałem polskich gwiazd estrady. W 2012 roku wydawnictwem Polskiego Radia ukazała się pierwsza autorska płyta, z muzyką Przebindowskiego pt. ”POWIDOKI”, do udziału której zaprosił wybitnych polskich muzyków, m.in. Grzech Piotrowski, Mateusz Smoczyński, Paweł Kaczmarczyk…Dwa lata później, z okazji 70-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, ukazała się druga autorska płyta pt.”POWIDOKI POWSTANIA WARSZAWSKIEGO”. Patronem płyty jest Muzeum Powstania w Warszawie. Jesienią 2020 roku ukazała się trzecia autorska płyta pt. ”POWIDOKI PÓŁNOCY”, której Honorowy Patronat objęła Ambasada Norwegii. W tym samy czasie pojawiła się na rynku literackim książka, opowiadanie pt. ”AUKCJA”, która jest debiutem literackim. “POWIDOKI PORTRETY MIRON BIAŁOSZEWSKI” to czwarta płyta w dorobku Przebindowskiego, która ukazała się w 2022 roku, pod Honorowym Patronatem Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Karol Dobrowolski - absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, znakomity skrzypek jazzowy mieszkający na stałe w Paryżu, jest wykładowcą w Conservatoire de Musique et de Danse oraz w Atelier Musical w Fontay Sous Bois pod Paryżem. Jest czynnie koncertującym skrzypkiem, studiował pod kierunkiem Maestro Didiera Lockwooda, jednego z największych współczesnych skrzypków i pedagogów jazzowych na świecie. Na stałe współpracuje z paryskim T.E.C Theatre Elizabeth Czerczuk w dzielnicy Nation, gdzie występuje w spektaklach grając autorską muzykę na żywo podczas spektakli. Jest muzykiem koncertującym na całym świecie.

Start o godz. 20:00.

706 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39