Letnie granie: Projekt Leśmian

dodane dnia: 2024-06-30 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Letnie granie: Projekt Leśmian
Termin imprezy: 2024-08-25
Nie Teatr zaprasza na Letnie Granie.

Projekt Leśmian przenosi słuchaczy w nieznane dotąd rejony poezji śpiewanej, ożywiając twórczość Bolesława Leśmiana poprzez wyjątkowe połączenie elektronicznych brzmień z muzyką ludową. Przygotujcie się na wieczór pełen emocji, gdzie poezja Leśmiana, w nowoczesnych, elektronicznych aranżacji, zyska nowy, niepowtarzalny wymiar. To wyjątkowe doświadczenie muzyczne długo pozostanie w sercach i umysłach słuchaczy, pogłębi je kameralna i letnia odsłona tarasu Astorii.

Projekt Leśmian od już od kilku lat pokazuje słuchaczom całkowicie inną stronę poezji śpiewanej. W towarzystwie elektronicznych brzmień, inspirowanych HVOB, twórczością Stephana Bodzina oraz muzyką ludową, chce przybliżyć poezję Bolesława Leśmiana. Swoją twórczość prezentowali już m.in. w programie "Scena Muzyczna" na antenie TVP2, na Fotofestiwalu w Łodzi czy podczas live koncertu na antenie Radia Wnet.

Twórcy projektu

Monika Bubniak: aktorka teatralna i filmowa, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych na wydziale aktorskim. Występuje na deskach Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku, Teatru Kwadrat w Warszawie i Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku.

Przemek Książek: kompozytor, sound designer, producent muzyczny. Autor muzyki do m. in. filmów: "Photon" w reż. Normana Leto, "110%" P. Goli, czy efektów dźwiękowych do filmu "Ki" Leszka Dawida, czy "Big Love" B. Białowąs. Współpracował m. in. z Katarzyną Łaską, Karoliną Brodniewicz, Dollz.

Start o godz. 20:00.

661 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39