Lipcowe Future Shorts. W tym roku w plenerze

2011.07.23 00:00
W tym roku Future Shorts po raz pierwszy rezygnuje z urlopu, aby zawitać z pokazami do największych miast w kraju - również do Białegostoku. Po raz pierwszy krótkie formy będziemy mogli oglądać w plenerze.
Lipcowe Future Shorts. W tym roku w plenerze
Fot: materiały organizatora

Warto wybrać się na pokaz w przerwie między wygrzewaniem się na plaży, pływaniem w oceanie, a górskimi wycieczkami. Na wysokie temperatury przyda się dawka orzeźwiających krótkich metraży!

Co w programie? Dwa niezwykłe teledyski dla grup REM i Battles: jeden z udziałem znanego z filmu "Kick-Ass" Aarona Johnsona, drugi z udziałem... lodów. Dwie animowane perełki: opowieść o 7-letnim niesłyszącym chłopcu i jego wyprawie do zoo ("The Boy Who Wanted To Be A Lion", reż. Alois De Leo) oraz historia kłopotów ze zgrają bezpańskich psów ("Chienne d'Histoire", reż. Serge Avedikian). Dwa intrygujące dokumenty: spojrzenie na meksykańskie kobiety, które postanowiły zrobić coś dla tysięcy emigrantów regularnie przemierzających ich terytorium ("La Patrona", reż. Lizzette Arguello) i relacja z konfliktu między zbieraczami jagód w Finlandii ("How To Pick Berries", reż. Elina Talvensaari). A dla miłośników fabuł przygotowano wgląd w tajemniczą wyprawę młodego Daniela ("Passing Hearts", reż. Johan Brisinger).

Ponadto wszystkie lipcowe pokazy będą wzbogacone o polski smaczek: zaprezentowany zostanie set teledysków autorstwa Krzysztofa Skoniecznego (Pogodno: "Magnes", Brodka: "Krzyżówka Dnia") oraz Krzysztofa Skoniecznego i Marcina Starzeckiego (Myslovitz: "Ukryte", Projekt Warszawiak: "Nie ma cwaniaka na warszawiaka").

Pokaz 24 lipca o godz. 22 na placu przy Białostockim Ośrodku Kultury. Wstęp jest wolny.

andy

1549 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39