Litewski skrzydłowy nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok

2018.08.21 12:38
Piłkarscy wicemistrzowie Polski przeprowadzili kolejny tego lata transfer. Szeregi Dumy Podlasia zasilił 20-letni Litwin - Justas Lasickas.
Litewski skrzydłowy nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok
Fot: jagiellonia.pl

Nie tak dawno - dokładnie dwa tygodnie temu - do białostockiego zespołu dołączył mogący grać na skrzydle Serb Mile Savković, a teraz - we wtorek (21.08) - Jagiellonia ogłosiła kolejny transfer bocznego pomocnika. Tym razem z Dumą Podlasia związał się Litwin (kontrakt trzyletni z opcją przedłużenia go o kolejnych 12 miesięcy), który przyszedł z Żalgirisu Wilno.

Justas Lasickas - bo o nim mowa - to mierzący 176 centymetrów wzrostu 20-letni skrzydłowy. W sezonie 2017/2018 zawodnik ten przebywał na rocznym wypożyczeniu w FK Zeman. W serbskim ekstraklasowiczu rozegrał 34 spotkania, w których strzelił 3 gole i zaliczył 1 asystę.

Nowy nabytek Jagi ma też na koncie 24 występy w barwach Żalgirisu, którego jest wychowankiem.

- Fedor i Arvydas mówili mi przede wszystkim, że jest tu naprawdę dobra drużyna. Co ważne, każdy tu ma przyjacielskie nastawienie, a i samo miasto jest fajne. Opowiadali, że jest tu solidna liga, na której mecze przychodzi wielu kibiców. Nie zastanawiałem się ani chwili nad przeprowadzką do Białegostoku. Miałem różne inne opcje, ale to Jagiellonia była moim pierwszym wyborem. Cieszę się, że ten transfer mógł zostać sfinalizowany - powiedział na łamach oficjalnej strony klubu Lasickas.

Justas już 6-krotnie reprezentował barwy swej drużyny narodowej. Zagrał m.in. w towarzyskim spotkaniu przeciwko Polsce przegranym przez Litwę 0:4. W Jagiellonii będzie występować z numerem 14.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1633 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39