Łomżyński zabójca zatrzymany w USA

2006.03.28 00:00
1 marca w stanie New Jersey agenci FBI zatrzymali 31-letniego Grzegorza Ch. W maju 1996 roku mężczyzna wraz z kilkoma innymi brał udział w bójce pod jedną z łomżyńskich dyskotek.

W trakcie szamotaniny Grzegorz Ch. wyrwał betonowy słupek, którym kilkakrotnie uderzył leżącego na ziemi młodego mieszkańca Łomży. W bójce tej dotkliwie pobitych zostało jeszcze kilka innych osób. Wówczas to Prokuratura w Łomży sprawcom zajścia przedstawiła zarzut udziału w bójce ze skutkiem śmiertelnym. Jednak w sprawie brakowało wiążących dowodów, które wskazywałyby, że sprawcą zabójstwa jest właśnie Grzegorz Ch., dla którego oskarżyciel domagał się najwyższej kary. Zanim sprawę rozpatrzył Sąd wyższej instancji podejrzany w 1997 roku uciekł do USA.
Dopiero gdy sprawę przejął powołany do poszukiwań szczególnie niebezpiecznych przestępców zespół poszukiwań celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, nawiązano kontakt z oficerami łącznikowymi FBI. Dzięki wymianie informacji i współpracy z amerykańskimi agentami udało się ustalić miejsce pobytu Grzegorza Ch. 1 marca tego roku poszukiwany został zatrzymany w stanie New Jersey. Mężczyznę aresztowano. W chwili obecnej trwa procedura ekstradycyjna.


1346 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39