Łona, Webber i The Pimps wystąpią w Zmianie Klimatu [KONKURS]

2017.02.13 10:33
Łona, Webber i The Pimps - tych artystów z kręgu hip-hop usłyszeć można będzie w czwartek (16.02) w Białymstoku. Koncert w Zmianie Klimatu.
Łona, Webber i The Pimps wystąpią w Zmianie Klimatu [KONKURS]
Fot: materiały organizatora

Łona i Webber chętnie testują cierpliwość fanów, wydając płyty w kilkuletnich odstępach. Kolejnymi premierami szczecinianie udowadniali, że na dobre rzeczy warto poczekać. Nie inaczej jest w przypadku krążka "Nawiasem mówiąc", który ukazał się w kwietniu 2016 r. - 4 i pół roku po poprzednim studyjnym albumie duetu.

Nowy album Łony i Webbera to 14 premierowych utworów stanowiących dowód na to, że nie zmienia się zwycięskiego składu. Chemia, którą wypracowali przez lata wspólnego nagrywania i koncertowania, wciąż działa bez zarzutu i daleka jest od rutyny.

Łona nigdy nie należał do raperów wybierających oczywiste rozwiązania. Na "Nawiasem mówiąc" ponownie przekracza granice gatunkowej konwencji - opowiada inne historie, wyciąga inne wnioski, mówi innym językiem, choć tradycyjnie nie brak w tym ironii i dowcipu. Widać w tej płycie mocny pokoleniowy rys, co nie zmienia faktu, że ten trzydziestoparolatek dotyka tak naprawdę spraw uniwersalnych. Z polszczyzny czyni potężnego sprzymierzeńca - tekstowa warstwa płyty to pokaz językowej biegłości i rapowego sznytu.

Trudno wyobrazić sobie zwrotki Łony bez bitów Webbera. Na najnowszym wydawnictwie szczeciński producent śmielej dzieli się owocami muzycznych poszukiwań. Z jednej strony zaskakuje bogactwem pomysłów i świeżością brzmienia, z drugiej zaś brak tu przypadkowych elementów i niepotrzebnego przepychu - każdy z dźwięków pełni istotną rolę. Webber może odpływać naprawdę daleko w trakcie swoich eksploracji, ale w pewien sposób zawsze pozostaje na wskroś hiphopowy.

Koncert odbędzie się 16 lutego. Początek o godz. 20.00, otwarcie drzwi o godz. 19.00. Patronujemy imprezie.

Możecie wygrać bilety: Konkurs

Szczegóły: Łona, Webber i The Pimps w Zmianie Klimatu

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

983 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39