Lowlanders rozbite na własnym boisku

2011.05.04 00:00
W rozegranym w sobotę 30 kwietnia meczu czwartej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I) drużyna The Crew Wrocław pokonała na wyjeździe Lowlanders Białystok 74:0. Dla gości było to czwarte zwycięstwo w sezonie, a dla gospodarzy czwarta porażka.
Fot: sxc.hu

Już pierwsza kwarta meczu pokazała, że mimo blisko 550-kilometrowej podróży z Wrocławia The Crew są niezmiennie w wysokiej formie. Po dwa przyłożenia po biegach i podaniach, a dodatkowo jedno w formacji specjalnej, w wykonaniu drużyny ze stolicy województwa Dolnośląskiego pozbawiły białostoczan złudzeń.

Mimo pogodnej soboty w Białymstoku, przez cały mecz, na boisku grzmiało. Liczne spięcia między zawodnikami obu drużyn wprowadzały nerwową atmosferę, jednak jedynie w szeregach gospodarzy.

Po bardzo skutecznej pierwszej odsłonie wrocławianie wcale nie zamierzali zwalniać. Kolejne trzy przyłożenia w drugiej kwarcie praktycznie przesądziły o losach meczu.

Po fatalnej pierwszej połowie, w drugiej Lowlanders zagrali lepiej, jednak nie byli w stanie zdobyć punktów i mecz zakończył się 74-punktowym zwycięstwem The Crew.

- Zabrakło dzisiaj motywacji. Weszliśmy na boisko z przekonaniem, że przegramy. Tego nie wolno robić. W przerwie meczu mocną reprymendę udzielił nam trener i w drugie połowie nasza gra była lepsza - skomentował postawę swojej drużyny Rafał Bierć, prezes Lowlanders Białystok.

- Przed nami starcie z Kozłami Poznań, jedną z drużyn pierwszoligowych, które są w naszym zasięgu - dodał Bierć.

O swoje pierwsze zwycięstwo w PLFA I Lowlanders powalczą 8 maja, gdy podejmą Kozły Poznań.

Lowlanders Białystok - The Crew Wrocław 0:74 (0:34, 0:20, 0:13, 0:7).

I kwarta

0:7 przyłożenie Jakub Płaczka po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie Kamil Ruta)
0:14 przyłożenie Mateusza Grzędzińskiego po 40-jardowej akcji po podaniu Justina Walza (podwyższenie Kamil Ruta)
0:21 przyłożenie Łukasza Omelańczuka po 8-jardowej akcji biegowej (podwyższenie Kamil Ruta)
0:28 przyłożenie Marka Philmore'a po 37-jardowej po podaniu Justina Walza (podwyższenie Kamil Ruta)
0:34 przyłożenie Pawła Przybyłowicza po 25-jardowej akcji powrotnej po przejęciu piłki po wykopie The Crew

II kwarta
0:40 przyłożenie Marka Philmore'a po 32-jardowej po podaniu Justina Walza

III kwarta
0:61 przyłożenie Jakuba Płaczka po 12-jardowej akcji biegowej (podwyższenie Kamil Ruta)
0:67 przyłożenie Deante Battle po 35-jardowej akcji powrotnej po przechwycie