Lubisz kino? Zostań członkiem DKF "GAG" [WIDEO]

2019.10.04 15:42
DKF "GAG" zaprasza na przedpremierowy pokaz filmu "Wysoka dziewczyna", nagrodzonego w Cannes, rosyjskiego kandydata do nagrody Oscara. Przy okazji można będzie zapisać się do Klubu, który zrzesza kinomanów.
Lubisz kino? Zostań członkiem DKF "GAG" [WIDEO]
Kadr z filmu "Wysoka dziewczyna"

Nagrodzona w Cannes "Wysoka dziewczyna" fantastycznie rekonstruuje realia i pełną napięcia atmosferę czasów tuż po II wojnie światowej, gdzie euforia miesza się z żałobą, a na wciąż świeżych ruinach powoli kiełkuje nadzieja.W najnowszym filmie Kantemira Bałagowa, autora znakomitej "Bliskości", poznajemy historię dwóch przyjaciółek, Maszy i Iji, które pragną otrząsnąć się z wojennej traumy. Akcja toczy się w 1945 roku w Leningradzie, który dochodzi do siebie po latach oblężenia. Masza i Ija próbują nie tylko zapomnieć o tym, czego doświadczyły, ale także przypomnieć sobie, kim były, nim zardzewiały ich plany, emocje i uczucia.

Przygotowując scenariusz, Bałagow inspirował się słynnym reportażem noblistki Swietłany Aleksijewicz - "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety". Reżyser nie skupia się na heroicznych czynach, lecz na nowo definiuje bohaterstwo: jako codzienne drobne zwycięstwa życia nad śmiercią, nadziei nad żałobą. To film, który zachwycił krytyków i publiczność na festiwalu w Cannes, a także na festiwalu Nowe Horyzonty.

Pokaz odbędzie się we wtorek (8.10) w kinie Forum. Początek o godz. 18.00.

Przy okazji pokazu będzie można zapisać się do Dyskusyjnego Klubu Filmowego "GAG". Białostocki Ośrodek Kultury wraca do swojej dawnej tradycji i wprowadza legitymacje członkowskie Dyskusyjnego Klubu Filmowego "GAG". W związku z tym zaprasza wszystkich fanów dobrego kina, licząc na ich aktywność, twórcze dyskusje i współpracę.

Bycie członkiem DKF-u to wiele korzyści, m.in. preferencyjne ceny biletów na seanse filmowe w ramach DKF-u oraz na seanse filmowe w ramach działalności Kina Forum (13 zł, po okazaniu legitymacji), możliwość korzystania ze zbiorów biblioteki Klubu (czasopism, książek) czy możliwość współdecydowania (poprzez wybór z listy dostępnych tytułów) o filmach wyświetlanych w ramach działalności DKF-u.

Zobacz też: DKF GAG: Wysoka dziewczyna

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1135 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39